Türk Diyanet Vakıf Sen: Filistin'in yanındayız

Türk Diyanet Vakıf Sen misafirhanesinde boykot edilen ürünlerin satışının yapıldığı yönündeki haberimizin ardından sendikadan açıklama geldi. Detaylar Kayseri Olay Gazetesi olarak hazırladığımız Kayseri haber bültenimizde

Türk Diyanet Vakıf Sen: Filistin'in yanındayız
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Türk Diyanet Vakıf Sen misafirhanesinde boykot edilen ürünlerin satışının yapıldığı yönündeki haberimizin ardından sendikadan açıklama geldi. Kantin işletmesinin sendika tarafından yapıldığı belirten yetkililer, konunun hassasiyeti nedeniyle, işletme sahibinin zararı karşılanarak, ilgili ürünlerin satıştan kaldırıldığını ifade etti. 

Bir takipçimiz Türk Diyanet Vakıf Sen Kayseri Şubesi’nin misafirhanesinde boykot edilen ürünlerin satışının devam ettiği belirterek, tepkisini dile getirmişti. Konuyu dün Kayseri Olay "Türk Diyanet Vakıf Sen'e boykot tepkisi" başlıklı haberi ile gündeme taşımıştı.

Türk Diyanet Vakıf Sen’den açıklama geldi. Vatandaşın gösterdiği hassasiyete teşekkür eden Türk Diyanet Vakıf Sen yetkilileri, “Misafirhanemizin kantini, sendikamız tarafından kiraya verilmiş ve bir şahıs tarafından işletilmektedir. Ve satılan ürünler işletmeci tarafından belirlenmektedir. Ancak içinden geçtiğimiz hassas dönem nedeniyle de bu konulara dikkat edilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Söz konusu haberin ardından derhal konuyu inceledik. Esnaf kardeşimizi de mağdur etmeyecek şekilde, ilgili ürünlerin satıştan kaldırılmasını sağladık.  Filistin konusundaki hassasiyetimiz herkes tarafından bilinirken, böyle bir konu ile anılmak üzüntü verici olsa da gözden kaçan bir detaya dikkat çeken vatandaşımıza gösterdiği hassasiyet için teşekkür ediyoruz. Biz dün, bugün ve yarın Filistin halkının yanında, zalimlerin karşısında olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.