Kayseri'ye hızlı tren için yeni tarih

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Kayseri'ye her sene müjde olarak verilen hızlı tren projesi için yeni bir tarih verdi. Detaylar Kayseri Olay'ın Kayseri haberinde.

Kayseri'ye hızlı tren için yeni tarih
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Saadet Partisi Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Kayseri Milletvekili Mahmut Arıkan hızlı tren ile ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Arıkan, henüz seçilmeden Kayseri'ye hizmet etmeye başladıkları belirterek, "Parti, proje lansman toplantısında suya %50 indirim vaadiyle dikkat çekmiştik. Ancak, bizim projelerimizin etkisi ve anket sonuçları doğrultusunda, mevcut başkan hizmet vaatlerinin nasıl finanse edileceği konusunu önce gündeme getirdi, sonra %44 indirimle sağlayacaklarını açıkladı. Bu durum, da tartışmaları da beraberinde getirdi. Madem yapabiliyordunuz neden bu vatandaşa zulüm ettiniz? Elektrik faturasını geçen su faturalarını bu vatandaşa neden ödettiniz?" dedi.

Kayseri'ye hızlı tren için yeni tarih

Saadet Partisi'ne büyük bir teveccüh olduğunu söyleyen Arıkan, "Google verileri ortaya bir gerçeği koyuyor. Burada ankette yaptıkları gibi bir oynama yapamazsınız. Kayseri'de geniş bir destek kazanmış görünüyoruz. İstatistikler bunu ortaya koyuyor. Çok güçlü geliyoruz." şeklinde konuştu.

Kayseri'ye hızlı tren için yeni tarih

Diğer yandan Arıkan, Kayseri hızlı tren projesi için Bakanın yeni bir tarih belirlediğini ifade etti. Arıkan’ın hızlı tren sorusu üzerine Bakan’ın tarih olarak 2028 yılını gösterdiği aktarıldı. Açıklamada, Cumhurbaşkanı'nın konuşmasında belirli bir tarih vermemesiyle dikkat çekti.
 

Kayseri'ye hızlı tren için yeni tarih