Sarıoğlan'daki cinayet davasında karar çıktı!

Sarıoğlan ilçesinde 1 kişinin öldüğü silahlı kavgaya ilişkin davada karar çıktı. Detaylar Kayseri Olay'ın Kayseri haberinde...

Sarıoğlan'daki cinayet davasında karar çıktı!
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Sarıoğlan ilçesinde 1 Haziran 2023 tarihinde gerçekleşen silahlı kavgada Ümmet Dulaz (20) ölmüş yaşanan olay sonrası sanıklar G.Ş. ve A.Ş. tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Olaya ilişkin tutuklu sanıklar G.Ş. ve A.Ş. Kayseri 3. Ağır Ceza Mahkemesinde hakim karşısına çıktı.

Görülen duruşmaya Müşteki; F.A., H.A., G.K., S.D., M.D., S.D. (SEGBİS) ve taraf vekilleri katıldı.

Tutuklu sanık G.Ş. mahkemede yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: "Allah'ın adaletine güveniyorum, üzerime atılan suçlamaları kabul etmiyorum, karşı tarafın ifadelerinde çelişki vardır, 8.5 aydır acı çekiyorum. Yargıya güveniyorum."

Müşteki S.D. (SEGBİS) ise yaptığı açıklamada, "Şikayetçiyim, çocuğu arayıp çağırdılar sonra da sırtından silahla vurdular. Sopa vur, tokat vur, neden ateş ediyorsun? Sonuna kadar şikayetçiyim adalet yerini bulsun." ifadelerine yer verdi.

Karar

Mahkeme heyeti sanıklar G.Ş. ve A.Ş.'nin tutukluluk halinin devamına ve 'Kasten Öldürme' suçundan ayrı ayrı 14 yıl 7 ay hapis cezası ile cezalandırılmalarına karar verdi.

Konuya ilişkin Kayseri Olay'ın 'Kaza mı cinayet mi?' başlıklı haberini okumak için TIKLAYIN