ERÜ'ye bir ödül daha

Erciyes Üniversitesi, Yükseköğrenim Kurulu (YÖK) tarafından ödüle layık görüldü. Detaylar Kayseri Olay'ın Kayseri haberinde.

ERÜ'ye bir ödül daha
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Yükseköğrenim Kurulu (YÖK) tarafından, engelli bireylerin yükseköğretime tam, etkin ve eşit katılımını sağlamak gayesiyle yükseköğretim kurumlarının çalışmaları neticesinde 2024 Yılı “Engelsiz Üniversite Ödülleri” Mekânda Erişilebilirlik (Turuncu Bayrak), Eğitimde Erişilebilirlik (Yeşil Bayrak) ve Sosyo-Kültürel Faaliyetlerde Erişilebilirlik (Mavi Bayrak) olmak üzere üç kategoride almaya hak kazanan üniversitelere belgeleri verildi.

Ödüller kapsamında Erciyes Üniversitesi merkez yerleşkesi başta olmak üzere Spor Bilimleri Fakültesi, Turizm Fakültesi, İletişim Fakültesi, Veteriner Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Ziraat Fakültesi’ne ve Araştırma Dekanlığı ArGe Park Binasına mekânda erişilebilirlik ödülü kapsamında “Turuncu Bayrak” ödülü verildi.

Ödüller kapsamında ERÜ İletişim Fakültesi’ne ayrıca 2024 Yılı Eğitimde Erişilebilirlik Ödülü kapsamında da “Yeşil Bayrak” ödülü verildi.

İletişim ve Kampüste Sosyal Kültürel Faaliyetlerde Erişim alanında ise 2 adet mavi bayrak ödülüne Erciyes Üniversitesi aday oldu.

Konu hakkında açıklamada bulunan ERÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Altun, engelli öğrencilerin daha iyi şartlarda eğitim almaları için önemli çalışmalara imza atıklarına dikkat çekerek, bu kapsamda çalışmalar yürüten akademik ve idari personel ile tüm öğrencilere katkılarından dolayı teşekkür etti.
 

ERÜ'ye bir ödül daha