Erciyes Anadolu Holding Kayseri'de kalmalı çağrısı!

Erciyes Anadolu Holding CEO'su Alpaslan Baki Ertekin, holdingin satışa çıkacağını duyurdu. Bu açıklamanın ardından 'Holding Kayseri dışından birilerine satılırsa ne olacak?' sorusu geldi. Konuyla ilgili dikkat çeken çağrı. Detaylar Kayseri haber bülteninde.

Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
Erciyes Anadolu Holding Kayseri'de kalmalı çağrısı!

Erciyes Anadolu Holding CEO'su Alpaslan Baki Ertekin, holdingin satışa çıkacağını duyurdu. Ertekin “Holdingin satış süreci şeffaf bir şekilde yönetilecek ve kamuoyu bilgilendirilecek” dedi. Ertekin’in bu yöndeki açıklamalarının ardından  'Ya holdingi dışarıdan bir alırsa, markalar bu şehirden gider mi, bu olursa 12 bin çalışan ne olacak ve şehrin ekonomik yapısı nasıl etkilenecek?’ soruları akıllara geldi. Gazeteci Cafer Zengin ve Ekonomist Zeki Karahüseyin, Olay Türk TV’de Ekonomik Bakış programında bu konuyu gündeme getirdiler.

Erciyes Anadolu Holding Kayseri'de kalmalı çağrısı!


Özhaseki’ye, Odalara markalar Kayseri’de kalmalı çağrısı!

Programda Ekonomist Zeki Karahüseyin, “Bu şehrin markaları bu şehirde kalmalı” diyerek, bu konuda başta Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki olmak üzere Sanayi Odası, Ticaret Odası ve OSB yetkililerine bu konuda girişimde bulunmaları yönünde çağrı yaptı. Karahüseyin ayrıca holdingin bir bütün halinde satılması gerektiğini söyledi. 

Erciyes Anadolu Holding Kayseri'de kalmalı çağrısı!


Hisarcıklıoğlu’na Erciyes Anadolu Holding çağrısı

Holding bünyesindeki markaların dışarıya taşınması halinde bu şehrin kaybedeceğini dile getiren Gazeteci Cafer Zengin ise şirket çalışanlarına, şirketlerin kent ekonomisine katkısına dikkat çekerek, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun Kayseri konusunda bu alanda adım atması gerektiğini belirterek, “Doğduğu topraklarla ödeşecekse, Kayseri için bir şey yapacaksa, işte fırsat” ifadelerini kullandı.

Erciyes Anadolu Holding Kayseri'de kalmalı çağrısı!

Erciyes Anaddolu Holding Ceosu Ertekin, holdingin satışa çıkacağını duyurmuştu

Diğer yandan Erciyes Anadolu Holding CEO'su Alpaslan Baki Ertekin, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla holdingin satışa çıkacağını duyurdu. Ertekin, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: Bugün 15 Kasım 2023 Çarşamba Erciyes Anadolu Holding iyi günler diler. Bugün itibarı ile 2023 Ciro toplamımız 52 Milyar TL'ye ulaştı. Bugün itibarı ile 2023 İhracat toplamımız 500 milyon dolara ulaştı. Bugün itibarı ile 2023 E-ticaret ciro toplamımız 900 Milyon TL'ye ulaştı. Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu-TMSF yönetiminde her sene ciro-ihracat ve karlılık rekorları kıran aynı zamanda da başta Kayserispor olmak üzere şehrimizi ilgilendiren tüm sosyal, kültürel, sportif ve ekonomik aktivitelere destek veren holdingimiz kurumsallaşmış her holding gibi profesyonelce ve şeffaf bir şekilde yönetilmektedir. Yönetildiği kadar da şeffaf bir şekilde satış süreçleri yönetilecek ve süreç başladığında her adımda kamuoyu bilgilendirilecektir. Yapılacak ihaleler TMSF'nin, holdingimizin internet sitelerinde duyurulacak, haber yaptırılacak ve ayrıca gerekirse TV reklamları ile ilgilenme potansiyeli olan her alıcı adayının duyması sağlanacaktır. TMSF kurulduğu günden beri bu tür ihaleleri başarı ile, en ufak dedikoduya yer vermeyecek şeffaflıkta yapmıştır. Sahibi TC Hazinesi olan Erciyes Anadolu Holding şirketlerinin satışı da aynı standartlarda yapılacaktır.

Erciyes Anadolu Holding Kayseri'de kalmalı çağrısı!