Özhaseki belediye başkanlığı için o ismi mi işaret etti!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Yahyalı Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Asfalt Üretim Tesisleri'nin açılışında konuştu. Detaylar Kayseri Olay Gazetesi olarak hazırladığımız Kayseri haber bültenimizde…

Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
Özhaseki belediye başkanlığı için o ismi mi işaret etti!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Yahyalı Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Asfalt Üretim Tesisleri’nin açılışına katıldı. Bakan Özhaseki yaptığı konuşmasında Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk’ten övgüyle bahsetmesi 31 Mart Yerel Seçimlerinde Yahyalı Belediye Başkanlığı için Başkan Esat Öztük'ü mü işaret ediyor sorusunu akıllara getirdi.

Özhaseki belediye başkanlığı için o ismi mi işaret etti!

Asfalt Üretim Tesisleri’nin açılış törenine Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, AK Parti Kayseri Milletvekili Sayın Bayar Özsoy, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk ve protokol üyeleri katıldı.

Özhaseki belediye başkanlığı için o ismi mi işaret etti!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki şunları söyledi, “Bu güzel günde Yahyalı Belediyemizin güzel bir açılışında birlikteyiz, hayırlı olmasını diliyorum. Değerli başkanım hayırlı uzun hizmet ömür diliyorum. “Adama memleketi neresi?” diye sorduklarında herkes bir cevap verir ama en çok verilen cevap sevdiklerin neredeyse, nerede olmayı istiyorsan, en çok sevdiğin yer neresiyse ve öldüğünde de nereye gömülmek istiyorsan memleketin orasıdır, demişler. Bizim de memleketimiz Kayseri, seviyoruz memleketimizi. Dünyanın dört bir tarafından koşuyoruz sonra geliyoruz memleketimizin her bir tarafına hizmet götürmeye çalışıyoruz ama dönüp memleketimize geldiğimizde içimize ferahlık doluyor. Hatta arabayı bu tarafa çevirip yol almaya başladığımızda içimiz biraz daha ferahlıyor. Her geldiğimizde de hayırlı işler oluyor, açılışlar oluyor, temel atma törenler oluyor güzel işlerin peşinde koşuyoruz, yıllardır hizmet ederek sizlerin duasını almaya da gayret ediyoruz, Rabbim utandırmasın" dedi.

'Böyle belediye başkanına nasip etsin diye dua ediyorum'

“Esat Beyi herhalde 30 senedir tanırım veya daha fazladır. Memuriyet hayatından daha sonra Kocasinan Belediyesi'nde Bekir Ağabey ile birlikte hizmetlerden iyi tanıyorum” diyen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki sözlerine şu şekilde devam etti: "Bugün de burada değerli başkanımız çok güzel bir tesisi hizmete geçiriyor. Esat Beyi herhalde 30 senedir tanırım veya daha fazladır. Memuriyet hayatından daha sonra Kocasinan Belediyesi'nde Bekir Ağabey ile birlikte hizmetlerden iyi tanıyorum. Merkezde çok hizmet ettik, sonra da kendisine Kayseri’de istişare neticesinde Yahyalı'da Belediye Başkanlığı teklif edildiğinde “istişare eğer böyle çıkmışsa ve siz bu şekilde uygun görmüşseniz ben de memleketime hizmet etmekten şeref duyarım” dedi ve buraya geldi ve 2 dönemini tamamlıyor.  Güzel hizmetler etti, iyi işler yapıyor, yumuşak başlı, güzel ahlaklı bir kardeşimiz. Allah her yere böyle burada da birçok belediye başkanımız var tek tek övmüyoruz, bugün Yahyalı'dayız ama böyle belediye başkanına nasip etsin diye dua ediyorum kendisini tebrik ediyorum” dedi.