Bakan açıkladı! Kayseri'de bakın kaç tane varmış

Kayseri'de kaç tane baz istasyonu var? Bu soru netlik kazandı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, merak edilen soruya yanıt verdi. Detaylar Kayseri haber bülteninde.

Bakan açıkladı! Kayseri'de bakın kaç tane varmış
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Ülke genelinde olduğu gibi Kayseri'de de zaman zaman baz istasyonları tartışmaları beraberinde getiriyor. Sağlığa zararlı oldukları ifade edilen, zaman zaman 'yıl olmuş 2023 çekmeyen cep telefonları ve kullanılamayan internet hizmetiyle' gündeme gelen baz istasyonu sayısı Kayseri'de kaç oldu? Bu konuda beklenen cevap geldi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, merak edilen soruya yanıt verdi. 

Bakan açıkladı! Kayseri'de bakın kaç tane varmış

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, kentte bazı mahallelerde cep telefonlarında çekmeme ve internet altyapısında da vatandaşların sorun yaşadığını belirterek, bir süre önce Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’na, yazılı sorular yönmeltti ve yanıt istedi.Bakanlık'tan yapılan açıklamada Kayseri’de 3 bin 600 baz istasyonu bulunduğu ifade edildi. 

Bakan açıkladı! Kayseri'de bakın kaç tane varmış

Özdemir'in, Kayseri’de bazı mahallelerde vatandaşların cep telefonlarının çekmediği ve internet altyapısı ile ilgili sorun yaşadıklarına dair Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’na yönelttiiği soru önergesine Bakan'dan gelen cevap şu şekilde: Kayseri ili genelinde 3 bin 600 civarı baz istasyonu bulunmakla birlikte 3N ve 4.5N baz istasyonları toplam sayının yüzde 72'sine tekabül etmektedir.
Evrensel Hizmet Kanunu kapsamında Kayseri ilimizde mobil haberleşme projeleriyle 43 yerleşim yerine mobil haberleşme hizmeti ulaştırılmış olup, halihazırda devam etmekte olan proje kapsamında 19 yerleşim yerine hizmet götürülmesi çalışmaları sürdürülmektedir.
Diğer taraftan; Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından mobil elektronik haberleşme hizmeti sunan işletmecilerin kapsama ve hizmet kalitesi yükümlülükleri sürekli ve düzenli olarak takip edilmekte, vatandaşların maksimum verimde hizmet alabilmesi için gerekli denetimler yapılmakta ve ilgili mevzuat kapsamındaki yükümlülüklerin ihlali halinde idari yaptırımlar uygulanmaktadır.”

Bakan açıkladı! Kayseri'de bakın kaç tane varmış