200 ünite kan bağışladılar!

Kayseri Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) personelinden örnek davranış. 200 ünite kan bağışladılar. Detaylar Kayseri Olay'ın Kayseri haberinde

200 ünite kan bağışladılar!
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü personeli Erciyes Üniversitesi Kan Merkezi’ne destek olmak ve farkındalık oluşturmak adına kan bağışında bulundu.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü personeli, Erciyes Üniversitesi Kan Merkezi’nin yürüttüğü kan bağışı kampanyasına destek vererek yaklaşık 200 ünite bağışta bulundu.

Bağışçılar Genel Müdürlük binası ile Germiraltı Tesisleri’nde kurulan kan bağışı stantlarında ilk olarak kan bağışı formlarını doldurarak, kan testi ve tansiyon ölçümü yaptırdılar. İşlemleri tamamlanan bağışçılar daha sonra kan verme noktalarına geçerek, bağışta bulundular.

KASKİ’ye Teşekkür Etti

Gerçekleştirilen etkinlik hakkında konuşan ERÜ Kan Merkezi Donör Kazanım Merkezi Uzmanı Fatih Polat, kan bağışına verdikleri destekten dolayı KASKİ Genel Müdürlüğü personeline teşekkür ederek: "Kan acil değil sürekli bir ihtiyaçtır. Her sağlıklı birey, vereceği kan ile 3 kişinin hayatının kurtulmasına vesile olacaktır. Verilen kanlar birçok hastanın sağlığına kavuşmasına yardımcı olacaktır. Unutulmamalıdır ki, yarın bizlerin de kan almaya ihtiyacımız olabilir. Herkesi düzenli olarak kan bağışçısı olmaya davet ediyoruz. Bu doğrultuda merkezimiz adına KASKİ personeline canı gönülden teşekkür ederiz" dedi. 

Kampanyaya katılarak kan veren KASKİ Genel Müdürlüğü personeli, hem kendi sağlıkları açısından hem de acil durumlarda duyulacak kan ihtiyacını karşılamak için önemli bir etkinliğe imza atarak örnek teşkil ettiler. Kampanyadan elde edilen kanlar, Erciyes Üniversitesi Kan Merkezi yetkilileri tarafından değerlendirilerek acil durumlardaki kan ihtiyacı karşılanacak.