'Yemek yapacak yer bulamadık! Yardımları yağdırdık'

Kayseri'nin Yahyalı iLçe Belediye Başkanı Esat Öztürk, 6 Şubat Maraş Depremlerinin birinci yıl dönümünde Verenel Derneği ziyaret etti. Verenel Derneği Yahyalı Şube Başkanı Yasin Yıldırım, 'Hep birlikte deprem bölgelerine yardımları yağdırdık' dedi. Detaylar Kayseri haber bülteninde.

'Yemek yapacak yer bulamadık! Yardımları yağdırdık'

Kayseri'nin Yahyalı İlçesinin AK Partili Belediye Başkanı ve aynı zamanda adayı Esat Öztürk, 6 Şubat Kahramanmaraş depremlerinin birinci yıl dönümünde Verenel Derneği Yahyalı Şubesini ziyaret etti.
Ziyarette yapılan çalışmalar hakkında Verenel Derneği Şube Başkanı Yasin Yıldırım’dan bilgi alan Başkan Esat Öztürk, 'Rabbim bir daha böyle afetlerden bizleri korusun. Depremde vefat eden vatandaşlarımızı rahmetle anıyor, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz. Ben, deprem zamanında depremzedelere gece gündüz demeden yardım ulaştıran Verenel Derneği’ne can-ı gönülden teşekkür ediyorum. Sadece ülkemizde değil İslam coğrafyasındaki birçok ülkede mazlumların elinden tutan derneğimizle gururlanmamak elde değil. Rabbim derneğimizi hayırlı hizmetlerde muvaffak kılsın. Rabbim büyüklerimize hayırlı ömürler versin. Onların teşviki ile birçok güzelliklere dernek olarak imza attılar. Verenel derneği deprem bölgesinde kurduğu aşevleri ile yüzbinlerce insana yemek temin ettiler. Biz belediye olarak her zaman yanlarındayız' diye konuştu.

Ali Ramazan Dinç'e teşekkür 

Verenel Derneği Yahyalı Şube Başkanı Yasin Yıldırım’ da, Öztürk'e ziyaretinden dolayı teşekkürm etti. Yıldırım, "Yahyalı’da Hacı Hasan Dinç Efendi zamanından beridir dernekçilik ve vakıfcılık kültürü yaşatılmaktadır. Derneğin kurulmasında ve bugüne gelmesinde büyük katkısı olan Ali Ramazan Dinç Hoca Efendiye teşekkür ediyoruz. Onun gayret ve çabaları ile 58 ilde 100’den fazla şubemiz ile hizmet veriyoruz. 6 Şubat depremlerinin ilk anından itibaren derneğimiz bölgede faaliyette bulunmuştur. Depremden etkilenen illerde dernek faaliyetlerimizin bulunmasından dolayı deprem bölgesine intikal edip çalışmaya başlamamız uzun sürmedi. Buradan belediyemize teşekkürümüz var. Belediyemiz depremin ilk anından itibaren gayret ve çabaları ile hep birlikte deprem bölgelerine yardımları yağdırdık. Başkanımıza ayrı bir teşekkürümüz. Deprem bölgesine ilk ulaştığımızda her yer yıkılmış olması nedeniyle yemek yapacak yeri bulamadık. Kapalı bir alan bulamadık. Başkanımız bize 1000 merrekarelik çadırlar yaptırdı. Bunların içinde yemekler yapılıp, yenmeye başlandı. Derneğimiz depremin etkilediği illerde 3 aydan fazla bir süre hizmet verdi.” ifadelerini kullandı.

Yemek yapacak yer bulamadık!