Osman ÇİFTCİ

Şeker'in borcu 5.5 milyar

Osman ÇİFTCİ

KAYSERİ Pancar Kooperatifi Başkanı Sayın Hüseyin Akay, sonunda İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile görüştüğü iddialarına cevap vermişgörüşmedim dememiş ama Milletvekilliği için görüşmedim demiş. Beyan esastır diyelim

Hurşit Dedenin yönetim kurulu başkanı olduğu Kayseri Şeker Fabrikasının borcuyla ilgili, 5,5 milyar borcun olması anormal bir durum değil. demiş.

Bağımsız Denetçi raporuna göre Şeker Fabrikasının aktif varlıkları % 46 artarken borcu % 147,3 artmış ve borç 5.5 milyar TL olmuş. Ne kadar normal ne kadar anormal olduğunu kamuoyunun takdirine bırakalım.

Cumhuriyet Başsavcılığının talebi üzerine görevlendirilen ve halen fabrikada soruşturmaya devam eden müfettişler için de, Yeter ki tarafsız ve bağımsız bir şekilde bu görevlerini yapsınlar. demiş. Evet o süreci ve sonucu tüm kamuoyu merak ediyor

Bana yansıyan bilgilere göre müfettişler bağımsız bir şekilde görevlerini yapıyor. Her ne kadar birileri biryerlere, müfettişler şöyle ifade verirseniz dosya savcılıkta kapanır diye yol gösteriyor. dese de müfettişler iyi çalışıyor, yıpratıcı ifadeler doğru değil.

Müfettiş gelmesine neden olan şikayeti yapan Şekerin eski yöneticisi Metin Demircanı kasten, Burada 6 aylık sürede, herkesin ne yaptığını ne yapmak istediğini biliyoruz. Burada bir takım personelle ilgili ufak tefek, yalan yanlış birtakım bilgilerle hareket ediyor. demiş.

Metin Demircan bahse konu 6 aylık sürede ne yapmış ne yapmak istemiş, Akay ne demek istiyor, neyi ima ediyor, ne biliyor söylese de biz de bilsek, Metin Demircan da ne diyecekse dese…

GÜLSOY ADAY OLACAK MI?

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Mehmet Özhaseki ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile Kayseri Ticaret Odasını ziyaret edince “Oda Başkanı Ömer Gülsoy milletvekili adayı olacak mı? sorusu sık sorulmaya başladı.

Ömer Gülsoy yaptığımız televizyon programlarında, Milletvekili adayı olmayacağım, Odacılığa devam açıklaması yapmıştı. Hulusi Akar ziyaretinin perde arkasından yansıdığına göre aday olmayacağı ve Odacılığa devam edeceği pekişmiş.

Ama şöyle bir durum var, sanayici ve işadamını temsil edecek bir isim milletvekili olsun düşüncesi hâkim. Ticaret Odası cephesinden Yönetim Kurulu Üyesi Latif Başkal  ismi kulağıma çalındı.

Ömer Gülsoy’un adı milletvekili adaylığına geçer de Kayseri Sanayi Odası Başkanı Mehmet Büyüksimitçinin adı geçmez mi?

Büyüksimitçi’ye sordum, “Allah yazdıysa bozsun dedi, Yazayım mı bunu? diye sordum, “Yaz, siyaset bizim işimiz değil, emanete sahip çıkarsak ne mutlu bize dedi.

Sanayici ve işadamını