MUSTAFA AYDOĞAN

ÜLKÜCÜLÜK MAYASI HERKESTE TUTMAZ !

MUSTAFA AYDOĞAN

 İlim Yayma Cemiyeti Sekreterliği, İnsan Hakları ve Mazlumlar İçin Dayanışma Derneği, Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği Sakarya Şubesi Eski Üyeliği, Sakarya Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği, bunun yanı sıra AK Partiden 4 dönem milletvekilliği, Genel başkan yardımcılığı, Meclis insan hakları İnceleme Komisyonu eski başkanı.

İşte bu kişi Ayhan Sefer Üstün.

Bu ismi bir yere not edin, Ahmet Davutoğlu parti kurduğunda yanında yer alacak ilk isimlerden birisi.

Hem de Ülkücü gibi düşünemeyerek, düşünenlerden de rahatsız olan bir isim. Birilerinin bu kişiye “ÜLKÜCÜLÜK NEDİR” mutlaka izah etmesi lazım. Ülkücülükten şimdiye kadar bu kadar rahatsızlık duyan bir AK Partili yoktu, sonunda birisi hortladı çıktı.

Kendisi Avukat olan Ayhan Sefer Üstün, bir kanala konuk oluyor ve bakın neler zırvalıyor: “MHP ile ittifakın bize bir faydası yok. MHP benim partimin mayasını bozuyor. Bir zaman gelecek elinde MHP’lileşmiş, aşırı sağa kaymış bir parti kalacak. Bizi dinlemek varken Perinçek dinleniyor”

Ayhan Sefer Üstün’ün aslında geçmişine bir bakmak, kökenine inmek gerekir. Bu kadar MHP ve Ülkücü düşmanlığı ancak kimde olur varın ona da siz değerli okuyucularım karar verin.

Adam bununla da kalmıyor, başkanlık sistemine de “Ucube sistem” benzetmesi yapıyor.” Ucube parlamenter sistemden kaçalım derken başka bir ucube sisteme yakalandık. Burada kuvvetler ayrılığının olmadığı, parlamentonun iyice güdükleştiği bir sistemle karşı karşıyayız, bu sistem başkanlık sistemi değil" diye konuşuyor.

Beğenir beğenmez, ben sisteme takılmıyorum ama yaptığı açıklamaları da hiç hoş bulmuyor, şiddetle kınıyorum. Ne güzel kendisi şu an işin içinden sıyrılmış ve mayasını kurtarmış durumda. Çünkü Ülkücülük mayası ona bir gömlek değil, yüz gömlek ağır gelir. Ülkücülük mayası da herkeste tutmaz. Hele, hele Ayhan Sefer Üstün yapılı insanlarda hiç tutmaz. Bence Ahmet Davutoğlu eğer ki Ayhan Sefer Üstündağ gibilerle yola çıkacaksa şimdiden doğmadan, batmaya mahkum bir parti olur.

Ayhan Sefer Üstün’ün yaptığı açıklamalara ise şimdiye kadar bir kişiden eleştiri geldi. Demek ki ülkücüler Üstün’ü pek de kayda değer biri olarak görmüyorlar ki cevap verme gereği bile duymadılar. Sadece MHP Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili ve Anayasa Komisyon Üyesi Feti Yıldız, kısa bir eleştiri yapmakla yetindi. O da şöyle:  "Bay Ayhan Sefer Üstün, Türk Milliyetçiliğine olan kinin sebebiyle sana nasip olmaz ama önümüzdeki yıllarda bu toprakları seven herkes Ülkücüler gibi düşünecektir"

Yazarın Diğer Yazıları