Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
Mağdur arsa sahipleri evlerini istiyor
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Mağdur arsa sahipleri evlerini istiyor

Kayseri'nin Köşk Mahallesi'nde 2005 yılında  32 bin 500 metrekare alanda 102 hissedar yaptıkları gecekondu evlerini, daire karşılığı müteahhite verdiklerini ve geçen 16 yıllık sürede evlerine kavuşamadıklarını iddia ettiler.

Kayseri'nin Köşk Mahallesi'nde 2005 yılında  32 bin 500 metrekare alanda 102 hissedar yaptıkları gecekondu evlerini, daire karşılığı müteahhite verdiklerini ve geçen 16 yıllık sürede evlerine kavuşamadıklarını iddia ettiler. İki arsa toplayıcının ağına düştüklerini ifade eden arsa sahipleri devlet yetkililerine seslenerek, evlerinin verilmesini ve mağduriyetlerinin giderilmesini istediler.
İYİ Parti Büyükşehir Grup Başkanvekili Kazım Yücel'de mağdur kişilerin yanlarına giderek onların dertlerini dinledi. Devlet büyüklerine seslenen Yücel ismi geçen müteahhitlerin buraya davet edilerek mağdur vatandaşların mağduriyetlerinin giderilmesi gerektiğini kaydetti. Yücel; "Bu arkadaşlarımızın arsalarının üzerine bir takım müteahhitler gelmiş inşaatı yapmış satıp parasını almış asıl arsa sahiplerinin evlerini de yapmamış. Bu arkadaşlarımız mağduriyetlerini bize ilettiler bizde gelip tespitlerimizi yaptık haklı olduklarını gördük. Lütfen buna Kayseri'mizin önde gelen insanları bu konuyu dinlemeli" diye konuştu.
Arsa sahiplerinden alınan gecekonduların yerine yapılan binalardaki dairelerin tamamının  mütahhitler tarafından satıldığı söyleyen mağdur Hasan Aslan, "Hiç bir müteahhitlik vasfı olmayan Oktay Özçetin, Mehmet Çiğdem adlı kişilerin burayı sahiplenip arsa sahibiymiş gibi Mustafa Dulda'ya arsa  karşılığında da 5 bin 200 metre kare alanı tahsis ediyorlar. Bu duruma devlet büyüklerimizin Kayseri Vali'mizin, Belediye Başkan'ımızın bizim sorunumuzu çözmesini istiyoruz. 16 yıldır insanlar burada evsiz barksız ve 16 yıldır kira ödüyorlar. Bu insanlar yoksul insanlar herkesi mağdur ettiler. Sayın devlet büyüklerimiz gerekirse müfettiş göndersinler tekrardan inceletsinler biz evlerimizi istiyoruz." diye konuştu.

Yeni Videolar