MHP: Mansur Yavaş umduğunu bulmadı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) tarafından, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın Pınarbaşı mitingi ile ilgili açıklamalarda bulunuldu. Detaylar Kayseri Olay'ın Kayseri haberinde.

MHP: Mansur Yavaş umduğunu bulmadı
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Pınarbaşı’da 2 Haziran da yeniden yapılacak belediye başkanlığı seçimi için çalışmalar sürerken, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, ilçeye gelerek miting düzenledi. Başkan Yavaş’ın partisinin adayı Deniz Yağan’a oy istediği mitinge ilişkin Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) kanadından dikkat çeken bir açıklama geldi. 

MHP İl Başkanlığından yapılan açıklamada Yavaş’ın mitingde umduğunu bulamadığı söylenirken şu ifadeler kullanıldı;

“CHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Pınarbaşı’nda umduğunu bulamadı. Yavaş, toplama ile miting alanına getirilen az sayıdaki vatandaşa hitap ederek başkan adayı Deniz Yağan’a destek istedi. 

Cumhuriyet Halk Partisinin Pınarbaşı Belediye Başkan adayı Deniz Yağan’a destek için ilçeye gelen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve beraberindekiler Pınarbaşı’nda umduğunu bulamadı. Mitinge az sayıda ilçe halkı katılım sağlarken, Sarız'dan, Felahiye’den, Akkışla’dan, Kayseri merkezden ve çevre İllerden otobüslerle, araçlarla insan taşındığı görüldü. Kürsüde yaklaşık 15 dakika kalan Yavaş, Pınarbaşı adayı Deniz Yağan’a 2 Haziran seçimlerinde destek istedi, bol bolda kendi reklamını yaparak Ankara’da yaptığı çalışmaları anlattı.  Yavaş’ın miting alanındaki azlığı görmesi ise şaşkınlığa yol açtı. Yavaş, durumu hava şartlarına bağlarken,  ben bu yağmur altında sizlerin daha fazla ıslanmasını istemiyorum. Bizimde biran evvel Ankara’ya gitmemiz lazım diyerek seçim otobüsünden indiği görüldü. Yavaş’ın Pınarbaşı’na gelip miting yapacağı daha günler öncesinden duyurulması, TV’lerde, canlı yayınlarda ve sosyal medya mecralarında ilçe halkının davet edilmesi ise fiyaskoyla sonuçlandı.”