Meteorolojiden Kayseri'ye flaş uyarı!

Kayseri'de bugün hava nasıl olacak? Bizi nasıl bir hava bekliyor? Detaylar Kayseri Olay haber merkezince derlediğimiz Kayseri haber bülteninde...

Meteorolojiden Kayseri'ye flaş uyarı!
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Kayseri'de sonbahar aylarının gelmesiyle beraber hava sıcaklıkları hissedilir derecede düştü. Sabah ve akşam saatlerde serinliğin iyice kendini hissettirdiği bugünlerde işte ilimizde beklenen hava durumu; Kayseri Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğünden alınan bilgilere göre; "Kayseri'de en yüksek sıcaklık 20 derece, en düşük sıcaklık ise 3 derece olacak. Rüzgar güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, öğle saatlerinden sonra yer yer kuvvetli (40-60 Km/Sa) eseceği tahmin ediliyor. Bölge genelinin   parçalı ve çok bulutlu, Kırşehir, Nevşehir ve Yozgat çevrelerinin akşam saatlerinden sonra aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği öngörülüyör.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Bölge genelinde öğle saatlerinden itibaren beklenen rüzgarın yer yer kuvvetli (40-60 km/sa) eseceği tahmin edildiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç devrilmesi vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Meteorolojiden yüksek rüzgar uyarısı!