Komşu şehre gidecekler dikkat!

Kayseri'den gezmek için Nevşehir'e gidecekler dikkat! Bölgede geri dönüş yolculuğu başlamasıyla beraber trafik yoğunlukları oluşuyor! Detaylar Kayseri Olay Gazetesi olarak hazırlanan Kayseri haber bülteninde…

Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
Komşu şehre gidecekler dikkat!

Kayseri'den gezmek için Nevşehir'e gidecekler dikkat! Bayram tatilini Kapadokya bölgesinde geçirmek isteyen yerli turistlerin akın ettiği bölgede geri dönüş yolculuğu başlamasıyla beraber yer yer 5 kilometreyi bulan trafik yoğunlukları oluştu. 

Komşu şehre gidecekler dikkat!

UNESCO Doğal ve Kültürel Miras listesinde yer alan peribacaları, ilginç kaya oluşumları, birbirinden güzel vadileri, yer altı ve yer üstü kaya şehirleri ile hem dünyanın, hem de Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden olan Kapadokya bölgesi Bayram tatilinde doldu taştı.

Komşu şehre gidecekler dikkat!

Kayseri'nin komşusu Nevşehir'de bayram tatili nedeniyle tatilini Kapadokya bölgesinde geçirmek isteyen yerli turistlerin tercih ettiği Kapadokya bölgesinde doluluk oranı yüzde yüzü buldu. 9 günlük bayram tatilinin sonuna yaklaşılması ile birlikte dönüş yoluna çıkan tatilciler bölgede trafik yoğunluğuna neden oldu. Nevşehir - Ürgüp karayolunda zaman zaman durma noktasına gelen trafik dron ile görüntülendi. Yer yer 5 kilometreyi bulan trafik yoğunluğu bayram süresince de devam etti.

Komşu şehre gidecekler dikkat!

Tatilini Kapadokya bölgesinde geçirmek isteyen yerli turistler, sabahın ilk saatlerinde havalanan sıcak hava balonlarının görsel şölenlini izlerken, gün içinde de peribacaları ve ören yerlerini gezdi.