Kayseri'nin o mahallesine müjdeyi CHP Milletvekili Genç verdi

CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç, Meclis gündemine taşıdığı konunun ardından harekete geçen KASKİ'ye teşekkür etti. Detaylar Kayseri Olay'ın Kayseri haberinde.

Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
Kayseri'nin o mahallesine müjdeyi CHP Milletvekili Genç verdi
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri Milletvekili Aşkın Genç, geçtiğimiz hafta Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada Melikgazi ilçesi bulunan Sarımsaklı Mahallesinin içme suyu ve doğalgaz sorununu Meclis gündemine taşımıştı. Genç’in açıklamasının ardından, Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü, mahalledeki içme suyu ve kanalizasyon sorununu çözmek için çalışmalara başladı. Genç konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, Meclis’teki konuşmasının ardından harekete geçen KASKİ’ye teşekkür etti.

‘Kayseri bizim ortak paydamız’

Genç açıklamasında şu ifadeleri kullandı;
“Geçtiğimiz hafta Melikgazi ilçemize bağlı Sarımsaklı mahallemizin, içme suyu ve doğalgaz problemini yaptığımız konuşma ile TBMM gündemine taşımıştık. Dün arayan mahalle muhtarımız Can Öcal Bey’in verdiği bilgiye göre KASKİ Genel Müdürlüğü, mahallenin içme suyu şebekesi ve kanalizasyon hatlarının yenilenmesi ile ilgili olarak gerekli olan projelendirme işlemini bitirmiş ve sahada çalışmaları başlatmış olduğunu memnuniyetle öğrenmiş bulunmaktayım. KASKİ Genel Müdürlüğümüze teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum. Aynı hassasiyeti Kayserigaz’dan da beklediğimi ifade ediyorum. Kayseri bizim ortak paydamız.”