Kayseri'de sel felaketi! Belediye'den vatandaşlara uyarı: Evden çıkmayın!

Kayseri'de etkili olan yağış hayatı olumsuz etkiledi. Bazı bölgelerde yağmur ile birlikte sel görüntüleri ortaya çıktı. Detaylar Kayseri haber bülteninde.

Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
Kayseri'de sel felaketi! Belediye'den vatandaşlara uyarı: Evden çıkmayın!
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Kayseri'de etkili olan şiddetli yağış sonrasında bazı bölgelerde sel görüntüleri ortaya çıktı. Sel felaketinin yaşandığı ilçelerden biri de Bünyan oldu. Bünyan ilçesinde Kahveci Mahallesi'nde korkutan gömrüntüler yaşandı. Ekipler sel sonrası yoğun çalışma yaptı. Bünyan Belediyesi'nden yapılan açıklamada, ekiplerin yoğun şekilde selle mücadele ettiği ifade edildi.
Kayseri'de sel felaketi! Belediye'den vatandaşlara uyarı: Evden çıkmayın!BELEDİYEDEN VATANDAŞLARA UYARI: DIŞARI ÇIKMAYIN
Açıklamada şu ifadeler kullanıldı: İlçemizde meydana gelen yoğun yağış sonrası Bünyan Belediyesi ekipleri Kahveci Mahallemizde yaşanan sel ile mücadele ediyor. Bünyan Belediyesinin tüm ekip ve ekipmanlarının sel ile mücadele için hazır olduğunu ve gelen talepler üzerine harekete geçileceğini  belirten Başkan Altun ;" tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerini iletiyor aciliyet ve ihtiyaç olmadığı sürece evden çıkmamalarını rica ediyoruz" dedi.
Kayseri'de sel felaketi! Belediye'den vatandaşlara uyarı: Evden çıkmayın!HASAR GÖREN VATANDAŞLAR NE YAPACAK?
Belediye yetkilileri vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini de iletti. Belediye Başkanı Özkan Altun, "Yaşanan yoğun yağış nedeniyle evi ve işyeri zarar gören vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Ekiplerimiz sahada. Yağış nedeniyle yaşanan sorunları gidermek üzere çalışmalar devam ediyor. Sel nedeniyle mağduriyet yaşayan, evi ve işyeri hasar gören vatandaşlarımızın WhatsApp hattı üzerinden belediyemizle iletişime geçmeleri önemle rica olunur" açıklaması da yapıldı. 
Kayseri'de sel felaketi! Belediye'den vatandaşlara uyarı: Evden çıkmayın!