Kayseri'de 3 kişiyi öldüren sanığın yargılanmasına devam edildi!

Kayseri'de iki kuzenini ve kuzenlerinin dayısını öldüren sanığın yargılanmasına devam edildi. Detaylar Kayseri Olay Gazetesi olarak hazırladığımız Kayseri haber bültenimizde…

Kayseri'de 3 kişiyi öldüren sanığın yargılanmasına devam edildi!
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Kayseri’de miras nedeniyle gerçekleşen kavgada kuzenleri; S.Y. ve M.Y.’yi, dayıları S.Y.’yi öldüren firari sanık M.Y.’nin yargılanmasına devam edildi. Davanın 5. Duruşmasına davacı ve vekili, davalı vekili katıldı. Firari sanık M.Y. duruşmaya katılmadı. Davacı aile sanığın yakalanıp cezasını çekmesini istediğini mahkeme heyetine bildirdi. Dava firari sanık M.Y.’nin yakalanıp yargılanması gerekçesiyle ileri bir tarihe ertelendi. Duruşmaya firari sanık M.Y.’nin yanısıra M.Y.'ye yardım ettiği iddiasıyla yargılanan sanıklar; O.Y., M.K.Y., E.A., O.Y., S.Y. de duruşmaya katılmadı.

Olay

AA’nın haberine göre, Melikgazi ilçesi Hunat Mahallesi'nde M.Y, 3 Ocak 2022'de arazi anlaşmazlığı nedeniyle çıkan kavgada kuzenleri Gaffar Mehmet Y. ve Seyit Y. ile bu kişilerin dayısı Serdar Y. ve o sırada olay yerinden geçen M.A'yı tabancayla yaralayarak kaçmıştı. Hastaneye kaldırılan yaralılardan iki kardeş ile dayıları kurtarılamamıştı. Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığınca firari sanık M.Y. ile ona yardım ettikleri iddia edilen M.K.Y. ve E.A. ile O.Y, S.Y. ve O.Y. hakkında dava açılmıştı.

Öte yandan dava kapsamında yargılanan Avukat E.A. ise firari sanık M.Y.’yi kayırdığı gerekçesiyle ‘suçluyu kayırma’ suçundan yargılanıyor.