Kapatılan iş yerinin sahibi Vali'ye seslendi

Kayseri'de bulunan bir işletme geçtiğimiz günlerde yetkililer tarafından sigara içildiği gerekçesi ile mühürlenmişti. O işletmenin sahibi Kayseri Valisi Gökmen Çiçek'e seslendi. Detaylar Kayseri Olay haber merkezince derlediğimiz Kayseri haber bülteninde.

Kapatılan iş yerinin sahibi Vali'ye seslendi
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Kayseri’de bulunan bir eğlence mekânı geçtiğimiz günlerde yetkililer tarafından mühürlendi. Soğuk, sıcak içeceklerin ve çeşitli kokteyllerin yer aldığı mekan 10 gün süre  ile kapatıldı. Her akşam canlı müziğin yapıldığı mekan iddialara göre, mekanda sigara içilmesi nedeni ile mühürlendi.

Vali Çiçek'e seslendi

Mekanın mühürlenmesine tepki gösteren işletme sahibi Erdal Aydın, sosyal medya hesabından açıklama yaparak, “Satışında %80 vergi alan devlet yetkilileri içilmesine izin veriyorsunuz diye 10 gün işletmemizi  mühürlediler... Allah var gam yok.. 10 gün sonra görüşmek ümidi ile” diyerek karara tepki gösterdi. 

Yine işletme sahibi Aydın, işletmenin sosyal medya hesabından bir paylaşım daha yaptı. Paylaşımda bu sefer Vali Gökmen Çiçek’e seslenilirken Sinan Chef haberi hatırlatılarak, "Geçtiğimiz gün Talas Kaymakamlığının aldığı bir kararla Talas Belediyesi Zabıta ekipleri tarafından sigara içildiği iddiasıyla mühürlenerek 10 günlüğüne kapatılan Sinan Chef, yoğun kamuoyu baskısı sonucu yeniden açıldı. Akşam saatlerinde Sinan Chef’e gelen zabıta ekipleri mührü söktü. Yeniden hzimete açılan restoran müşteri alımına başladı. Sinan Chef restorant sahibi Sinan Yavuz, 'Kaldığımız yerden çalışmalarımıza başladık. Bize destek veren bizleri yalnız bırakmayan eş ve dostlarım başta olmak üzere çevremize ve büyüklerimize sonsuz teşekkür ediyorum. Sinan Chef kaldığı yerden devam ediyor.' ifadelerini kullandı" denildi.

İş yeri sahibi yaptığı paylaşımın üzerine ise şu ifadeleri ekledi; "Sayın Valim kamuoyu baskısı oluşturamadık diye mi işletmemiz halen kapalı? Sizin yönettiğiniz bir şehrin esnafına yapılan zulümden neden vazgeçilmiyor? Lütfen duyun sesimizi” 

Kapatılan iş yerinin sahibi Vali'ye seslendi