İYİ Parti protestoya hazırlanıyor!

İYİ Parti Kayseri İl Başkanlığı yarın saat 12.30'da İl Milli Eğitim Müdürlüğü binası önünde açıklama yapacağını duyurdu. Detaylar Kayseri Olay Gazetesi olarak hazırladığımız Kayseri haber bültenimizde...

İYİ Parti protestoya hazırlanıyor!
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Son dönemde artan hayat pahalılığı, yüksek enflasyon ve bunların neticesinde alım gücünün düşmesi kırtasiye masraflarını da etkiledi. Kayseri'de yaşayan ve evladı okula giden vatandaşları da yakından ilgilendiren; kalem, defter, silgi, kitap fiyatlarının pahalılığı asgari ücretle geçimini sağlayan bir çok vatandaşın ana gündem maddesi.

Geçtiğimiz günlerde Kayseri’de kırtasiyecilik yapan Mehmet Kezik, velilerin okul alışverişine başladığını söylemişti ve geçen yıla göre talebin biraz da olsa azaldığını dile getirmişti. Kezik, “Okullar 11 Eylül’de açılacak. Bazı özel okullar açıldı. Onların alışverişi oluyor. Geçen yıla göre bu yıl talep biraz az. İnşallah olacak. Şu anda insanlar biraz daha temkinli davranıyor. İlkokul seviyesindeki bir öğrenci için çanta, defter, kuru, sulu ve boya, kalem tıraş ve silgi gibi ihtiyaçları oluyor. Vatandaşlarımız kırtasiye gereçlerini alırken, ürünlerin kalitesine dikkat etmeliler. Bu işi bilen insanlardan alışveriş yapmalılar. Bizler 12 ay boyunca hizmet veriyoruz. Biz bütün ürünlerimizi seçerek alıyoruz. Kendi çocuğumuza kullandırmadığımız hiçbir ürünüm rafımızda bulundurmuyoruz. Bunlara dikkat edilirse daha iyi olur. Yani sadece okul zamanında okul malzemesi satan yerler, bunlara dikkat etmiyorlar. Tabi ki en ucuz maliyetli, kalitesi en düşük olan ürünleri satıyorlar. Ürünün kanserojen içerip, içermediğine dikkat etmiyorlar. Ancak bizde öyle değil, hep markalı ürünler satıyoruz. Sürekli denetleniyoruz" dedi.

İYİ Parti protestoya hazırlanıyor!

Kezik, bir ilkokul öğrencisinin kırtasiye masrafının ortalama bin 200- bin 300 TL’ye mal olduğunu ancak bunun ürün kalitesine ve markasına göre değiştiğini sözlerine eklemişti.

İYİ Parti Kayseri İl Başkanlığı yarın saat 12.30'da İl Milli Eğitim Müdürlüğü binası önünde açıklama yapacağını duyurdu

Yarın yurt genelinde okullar açılıyor. 81 ilde yarın ilk ders zili çalacak. İYİ Parti Yeni Eğitim Öğretim yılının başlangıcında, iktidarın sebep olduğu ekonomik krizin özellikle eğitim masrafları konusunda ailelerin üzerinde yarattığı baskıyı ve hukukun verdiği karara rağmen andımızın okullarda okunmamasını protesto edeceğini bildirdi. 

Parti yaptığı açıklamada ise: "Yeni Eğitim Öğretim yılının başlangıcında, iktidarın sebep olduğu ekonomik krizin özellikle eğitim masrafları konusunda ailelerin üzerinde yarattığı baskıyı ve hukukun verdiği karara ramen andımızın okullarda okunmamasını protesto etmek üzere 81 ilde eş zamanlı olarak toplanıyoruz. Kayseri İYİ Parti İl Başkanımız Sn. Tansu ŞENER ve yönetim kurulu üyelerimiz ile birlikte 11 Eylül 2023 Pazartesi günü Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü önündeyiz." ifadelerine yer verdi.İYİ Parti protestoya hazırlanıyor!Bir diğer yandan

Kayseri'de yarın; bin 150 okul, 13 bin 277 derslik, 21 bin 921 öğretmen, 340 bin 251 öğrenci için ilk ders zili çalacak.