İşte Kayseri'nin ormanı!

Yeşilin onlarca tonu ile Kayserililer'e orman havası veren mesire alanı nerede? Küçük şirin deresi ile Kayserililere görsel şölen sunan yer ile Kayseri Olay Gazetesi olarak hazırladığımız Kayseri haber bültenimizde…

İşte Kayseri'nin ormanı!
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Yeşilin bir çok tonunun kendini gösterdiği adeta Karadeniz Bölgesini andıran mesire alanı Kayseri'nin ormanları algısı oluşturuyor. Sarımsaklı barajından beslenen küçük şirin deresiyle ziyaretçilerine görsel şölen sunan Barsama Mesire Alanı tatil günlerinde Kayserili vatandaşların gözdesi haline geldi. Kocasinan Belediyesi tarafından Barsama Mahallesinde yapılan Barsama Mesire Alan'na Kayserili vatandaşlar yogun ilgi gösteriyor.

İşte Kayseri'nin ormanı!

250 bin metrekare alana yapılan 80'nin üzerinde kamelya, yürüyüş yolları, otopark, çocuk oyun alanlarıyla Barsama Mesire Alanı vatandaşların streslerini attığı temiz havasıyla güzel bir gün geçirmelerini sağlıyor. Yazın sıcak günlerinden küçük şirin deresinde ziyaretcilerine serinleme imkanı tanıyan mesira alanı yeşilin onlarca tonuyla adeta bir ormanlık alanı andırıyor.

Kayserililerin ailecek sabah kahvaltıdan gelerek akşam saatlarine kadar konaklayıp sterslerini yorgunluklarını atacakları küçük deresinin kenarında kamp sandalyelerinde kahvelerini yudumlayabilecekleri mesire alanı vatandaşlara huzur veriyor.