Hangi iş insanı usulsüzlük yapan personeli odasında dövdü!

Hangi Kayserili iş insanının adı, usulsüzlük yapan bir personeli odasında dövdüğü için 'Dayakçı Müdüre' çıkmıştı. İş dünyası kadar siyasete de damgasını vuran o isimle ilgili yaşanan olayın ayrıntıları Kayseri haber bülteninde.

Hangi iş insanı usulsüzlük yapan personeli odasında dövdü!
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Duayen İş İnsanı Faruk Molu bugün son yolculuğuna uğurlanıyor. Molu, bir dönem ülke siyasetçilerinin de en çok aradığı, konuştuğu isimler arasındaydı. Turgut Özal’dan Bülent Ecevit’e, Necmettin Erbakan’dan Süleyman Demirel’e, Tansu Çiller’e kadar birçok dönemine damgasını vuran siyasetçiyle bir vesile ile bir araya gelen bir isimdi.  Devlet Planlama Teşkilatı Koordinasyon Dairesi Başkanlığı, Devlet Sanayi Bankası Genel Müdürlüğü görevlerinde buluna, TÜBİTAK’tan 1982 yılında emekli olup Kayseri’ye gelen ve 20 yıl süreyle KARSU Tekstil Genel Müdürlüğü, yönetim kurulu başkan yardımcılığı ve üyeliği görevini yürüten Molu, aynı zamanda Kayseri Serbest Bölgesi’nin, Yamula Barajı’nın kuruluşuna öncülük etti.
Hangi iş insanı usulsüzlük yapan personeli odasında dövdü! Faruk Molu, Kayseri Sanayici ve İş adamları Derneği’ni de kurdu ve uzun yıllar başkanlığını yaptı. 95 yaşında hayata veda eden Faruk Molu son olarak Molu Enerji Üretim şirketinin Yönetim Kurulu Başkanlığını ve Karsu Tekstil Onursal Başkanlığını yapıyordu. Molu, bugün öğle namazı sonrası son yolculuğuna uğurlanacak. 
Hangi iş insanı usulsüzlük yapan personeli odasında dövdü!ADI DAYAKÇI MÜDÜRE ÇIKMIŞTI! ÖZAL, ERBAKAN, ECEVİT İLE NELER YAŞADI?
Gazeteci Üstün Tuncer, bugün toprağa verilecek olan Faruk Molu’nun yaşadıklarına dair ilginç anekdotları paylaştı.  İşte adı “Dayakçı Müdüre de” çıkan Faruk Molu’nun siyasete de damgasınıvurduğu döneme ait bazı yaşanmış olaylar:  Turgut Özal ile, Kayseri Lisesi yıllarında arkadaşlık yapmıştı. 1945 yılında, Turgut Özal Kayseri Lisesi’nde fen bölümünde, Faruk Molu da, edebiyat bölümünde okumuştu. Kayseri Lisesi mezunu olduğu için gurur duyardı. “Düşünün, Turgut Özal ve Abdullah Gül gibi iki Cumhurbaşkanı yetiştirmiş bir okul” diyerek övünürdü.  Necmettin Erbakan’ın başbakan olduğu dönemde, DPT’de Planlama, Yayın ve Temsil Dairesi Başkanı olarak görev yaptı. Burada, usulsüzlük yapan bir personeli odasında dövdüğü için adı “Dayakçı Müdüre” çıkmıştı. Devlet Planlama Teşkilatında görev yaptığı dönemlerde, Necmettin Erbakan’ın sağ kolu haline gelmiş, Erbakan, tüm projelerini tek tek Faruk Molu’ya inceletip, değerlendirmesini istemiş, başkaları tarafından hazırlanan projeleri de kontrol etmesi için Faruk Molu’ya göndermişti. Faruk Molu, DPT’de Bülent Ecevit ve Necmettin Erbakan ile birlikte katıldığı bir toplantıyı anılarında şöyle anlatıyor. “Yıl 1973, koalisyon hükümeti kurulmuştu. Hükümet, ilk Yüksek Planlama Kurulu Toplantısı’nı bütün diğer kuruluş genel müdürlerini çağırarak yaptı. Kürsüde Ecevit ve Erbakan yan yana oturuyordu. Koalisyon ilkelerini anlattılar ve kuruluşlara talimatlar vermeye başladılar. Ecevit’ten sonra Erbakan söz aldı. Bir çok kişinin hayalini süsleyen projelerini anlatmaya başladı. Bu projeler uygulanmalı ve gerçekleşmeliydi. Konuşmaların ardından sıradan bir uzman olmama rağmen söz aldım. Projelerin uygulanması için gerekli kaynakların ne olduğunu sordum. Erbakan, “Projeler daha sonra kaynaklarını tedarik edecektir” gibilerden bir söz etti. Ecevit ise, kaynakların açık olarak belirtilmesi gerektiğini söyledi. Benim sorum sonrası toplantıya katılan genel müdürler arasında şiddetli bir tartışma başladı.
Hangi iş insanı usulsüzlük yapan personeli odasında dövdü! SEN KOALİSYONU PROVAKE EDİYORSUN!
Toplantı bittiğinde, sol görüşlü arkadaşlar, ‘Sen koıalisyonu provake ediyorsun’ diyerek suçladılar. Oysa ben, gerçeklerin bilinmesi için bu soruyu sormuştum. Son derece iyi niyetleydim. Yıllar sonra, Erbakan Başbakan oldu. Proje uygulama ve izlenmesi konusunda beni sağ kolu yaptı. “ TÜBİTAK Bilim Ödülleri Töreni’nde üniversite rektörü ile yaşadığı diyalog yaşadığı ilginç anılardan sadece bir tanesi.. Yamula Barajı ve Serbest Bölge’nin kuruluş hikayesi ve sonrası yaşanan gelişmeler Faruk Molu’yu pek fark ettirmese de, son dönemde üzen olaylardan birisidir. Zira, kuruluş aşamasında projeye pek sıcak bakmayanlar, projelerin geleceğini gördükçe iştahları kabarmış, işin içine biraz da siyasette girince Faruk Molu, sesizce projeden uzaklaşmayı tercih etmişti.
Hangi iş insanı usulsüzlük yapan personeli odasında dövdü!

Kim bu Sadık Gökçeli? Faruk Molu'yla bağlantısı ne? Haberin detayları için TIKLAYIN