'GEZİ'DE İNSANLARA GAZ BOMBASI YAĞDIRAN AKP PKK'LILARA SES ÇIKARMIYOR'

'GEZİ'DE İNSANLARA GAZ BOMBASI YAĞDIRAN  AKP  PKK'LILARA SES ÇIKARMIYOR'
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, “Suriye ile savaş” tartışmaları ile ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı. “Amerika, Suriye’ye saldırırsa orada Ahmetler, Mehmetler, Muhammetler ölecek” diyen Halaçoğlu, “Başbakan bölgede Müslümanlar öldürülüyor, şeklinde ifadeler kullanıyor ve bunun yanında ‘firavunlar’ benzetmesi yapıyor. Esad’ın ordusunda yer alanlar Müslüman değil mi? Kimin ne kadar Müslüman olduğuna Başbakan karar veremez. Bu kararı sadece ve sadece Cenabı Allah verebilir” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, Orta Doğu’da yaşanan sorunların Türkiye açısından endişe verici olduğunu söyledi. Suriye’ye daha önce kimyasal silah verenlerin bugün o ülkeyi kimyasal silah kullanmakla suçlamasının düşündürücü olduğunu dile getiren Halaçoğlu, “Dün silah verenler bugün Suriye’yi tenkit ediyor” dedi.

“ORADA MUHAMMETLER ÖLECEK”

Amerika ve İsrail’in, Suriye’de Esad sonrasında rejimin El Kaide’ye geçmesinden korktuğunu belirten Halaçoğlu, “Eğer rejim El Kaide’nin eline geçerse, bu Amerika ve İsrail için vahim bir tabloyu da beraberinde getirir. İki ülke bu konuda da endişe ve korku yaşıyor” diye konuştu. Amerika’nın Irak saldırısını örnek veren Halaçoğlu, Irak’a bombaların yağdırıldığını ve binlerce çocuk, genç ve yaşlının öldürüldüğünü, kadınlara tecavüz edildiğini hatırlatarak, şöyle konuştu: “Irak’ta 1  Milyon insan hayatını kaybetti. Irak hala kendini toparlamış ve bütünlüğünü sağlamış değil. Hani demokrasi ve insan hakları gelecekti? Büyün bu örnekler dururken Başbakan hala Müslümanlar öldürülüyor şeklinde ifadeler kullanıp, Suriye ile ilgili olarak firavun benzetmesi yapıyor. Esad’ın ordusundakiler Müslüman değil mi? Kimin ne kadar Müslüman olduğuna Başbakan karar veremez. Bu kararı sadece ve sadece Cenabı Allah verebilir.

Peki Amerika Suriye’ye saldırırsa kimleri öldürecek? Ölenlerin isimleri Ahmet, Mehmet ve Muhammet olmayacak mı? Olaya bu bakış açısıyla bakarsanız da hükümetin dış politikasının yanlışlığı ve tutarsızlığı görülecektir. Şimdi hükümetin bakış açısına göre Amerika, öldürünce zulüm olmuyor da sadece Müslüman, Müslümanı öldürünce mi zulüm oluyor? AKP Hükümeti, bu sağlıksız politikalarından vazgeçmelidir.”

Suriye’de savaş çıkması halinde oluşacak kargaşadan Türkiye’nin olumsuz etkileneceğini vurgulayan Halaçoğlu, dış politikanın yap-boz tahtası gibi yönetilemeyeceğini belirtti.

“AKP  PKKLILARA SÜREÇ YÜZÜNDEN SES ÇIKARMIYOR”

Çözüm süreci ile ilgili olarak da değerlendirmelerde bulunan ve hükümet kanadının “aylardır şehit gelmiyor” şeklindeki açıklamalarına da tepki gösteren Halaçoğlu, “PKK bölgede ben oynayacağım diyor ama hükümet ve güvenlik güçleri süreç bozulmasın diye buna ses çıkarmıyor. PKK gasplarına devam ediyor ama hükümet ses çıkarmıyor. Sen askerin, polisin elini kolunu bağlarsan, karakolları kapatırsan neden şehit gelsin? Çünkü her istediklerini veriyorsunuz, olay çıkaranlara ses etmiyorsunuz, oraları terk etmişsiniz. Neden şehit gelsin?

Gezi Parkı’nda, Taksim’de gaz bombalarıyla, TOMA’larla halka saldıracaksınız ama Güneydoğu’da elini kolunu sallayarak gezen, toplantılar düzenleyen, vatandaşı gasp eden PKKlılara ses çıkarmayacaksınız. Bu kabul edilir bir durum değil” Haber: Cafer ZENGİN