Arık: Bu uygulama huzuru bozuyor!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri Milletvekili Çetin Arık, 3600 ek göstergeden yararlanamayan kamu şeflerinin sorunlarını TBMM'ye taşıdı. Arık, 'Kamu şeflerinin kapsam dışı bırakılması iş huzurunu bozan, Anayasa'mızda yer alan eşitlik ilkesine aykırı bir uygulamadır' diye konuştu.

Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
Arık: Bu uygulama huzuru bozuyor!
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri Milletvekili Çetin Arık, 3600 ek göstergeden yararlanamayan kamu şeflerinin sorunlarını TBMM’ye taşıdı. Arık, “Sayıları 30 bini bulan kamu şefleri üvey evlat muamelesi görmek istemiyor. Yönetici statüsünde olan, kamunun yükünü çeken, çarkın en önemli dişlerinden biri olan kamu şeflerinin kapsam dışı bırakılması iş huzurunu bozan, Anayasa'mızda yer alan eşitlik ilkesine aykırı bir uygulamadır” diye konuştu. 

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, toplumun farklı kesimlerinin talep ve şikayetlerini TBMM gündemine taşımaya devam ediyor. Arık bu kez de sayıları 30 bini bulan ve 3600 ek göstergeden yararlanamayan kamu şeflerinin taleplerini gündeme taşıdı. TBMM’de konuşan Arık, “Devlet Memurları Kanunu'nda ve Cumhurbaşkanlığı 1 no.lu Kararnamesi'nde yönetim hizmetleri grubunda yönetici olmasına rağmen tüm kamu yöneticilerine verilen 3600 ek gösterge kamu şeflerine verilmedi. Sayıları 30 bini bulan kamu şefleri üvey evlat muamelesi görmek istemiyor. Yönetici statüsünde olan, kamunun yükünü çeken, çarkın en önemli dişlerinden biri olan kamu şeflerinin kapsam dışı bırakılması iş huzurunu bozan, Anayasa'mızda yer alan eşitlik ilkesine aykırı bir uygulamadır. Biz iktidarın bu yanlıştan vazgeçmesini isteyeceğiz ama biliyoruz ki onlar binlerce kişiyi mağdur eden bu durumu görmezden gelecek ama hiç kimse meraklanmasın, toplumun tüm sorunlarının çözümü için az kaldı, geliyor gelmekte olan.” diye konuştu.