Engelliler Kocasinan'da yolda kalmayacak

Kocasinan Belediyesi'nin araç filosuna dahil ettiği 38 yeni araç düzenlenen törenle tanıtıldı. Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki'nin de katıldığı törende tamamen elektrikli olan ve yolda kalan engellilerin akülü araçlarını tamir edecek araç dikkat çekti. Ayrıntılar Kayseri Olay Gazetesi olarak hazırladığımız haber bülteninde…

Engelliler Kocasinan'da yolda kalmayacak
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Kocasinan Belediyesi, vatandaşlara daha hızlı ve daha kaliteli hizmet verebilmek için filosuna eklediği ve maliyeti 129 Milyon TL olan 38 yeni aracı, düzenlenen törenle tanıttı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’nin yanı sıra Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Ak Parti Kayseri Milletvekilleri Şaban Çopuroğlu, Ayşe Böhürler, Murat Cahid Cıngı, Sayın Bayar Özsoy, AK Parti İl Başkanı Fatih Üzüm, oda ve STK başkan ve temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Engelliler Kocasinan'da yolda kalmayacak

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kocasinan’ın geleceğine yatırım yaptıklarını belirterek, “Yeni 38 araç, 11 Eylül Pazartesi Günü itibariyle Kocasinan yollarında olacak. Bu araçlar; Kırsal, Fen İşleri, Temizlik İşleri, Park Ve Bahçeler Müdürlüğü’nde hizmet verecek. Özellikle son 4 yıldır, araç filomuzu güçlendirme konusunda çalışmalarımız sürüyor. Bugüne kadar ilçemize 135 iş makinası dahil ettik. Bu araçların içinde farklı özellikle araçlar alıyoruz. Bunlardan biri olan yüzde yüz elektrikli minibüs olarak aldığımız aracı, Sosyal Yardım İşler Müdürlüğümüzde engelli kardeşlerimiz için kullanılacak. Yüzde yüz elektrikli araç, belediyede alınan ilk elektrikli araçlardan birisidir. Kayseri’de tek olan diğer aracımız ise asfalt freze aracı ile ömrünü doldurmuş asfaltları kazıyarak, yeni yollarda asfaltı kullanılıyoruz. Bu noktada 173 aracı Kayseri’mize kazandırdık. Ayrıca yeni araçlar demek, yeni hizmet alanlar demektir. Kocasinan’da farklı projelere imza atmak için gayret ediyor ve her alanda hizmet ediyoruz. Özellikle kentsel dönüşümle yeni bir şehir kuruyoruz. Geri dönüşümden temizliğe, zabıtadan çözüm merkezine, sosyal yardımdan kültüre kadar her alanda belediyemize hizmet üretiyoruz. 7/24 esaslı çalışmalarımız devam ediyor” diye konuştu. 
AK Parti Kayseri Milletvekilli Şaban Çopuroğlu da Kocasinan’ın nüfusu 400 bin olduğuna dikkat çekerek, “Kocasinan’ın sınırları içerisinde Büyükşehir Belediyesi, valilik, havaalanı gibi önemli yerler bulunuyor. Hizmet alanı geniş olan Kocasinan’a bu alınan araçların hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki ise Kocasinan Belediyesi’nin hizmetlerinden dolayı Başkan Çolakbayrakdar’a teşekkür ederek, “Değerli başkanımı tebrik ediyorum. Hem çalışıyor hem de araç filosunu gençleştirip, güçlendiriyor.  Bizler, şehrimize daha faydalı olabilme gayreti içerisinde yoğunca çalışıyoruz. Özellikle deprem bölgesinde çalışmalarımız örnektir. Burada hizmet anlayışıyla Kayseri’mizde iyi hizmetler veren 17 belediyemiz var. Kayseri’de kol kola girerek hizmet var. Buda şehre bereket olarak geri dönüyor. Allah’a hamd olsun. Bu güzel hizmetlere emek veren Belediye Başkanımız Ahmet Beye teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Engelliler Kocasinan'da yolda kalmayacak
Program, sembolik anahtarın teslim alınması ve duaların edilmesiyle sona erdi.
Öte yandan Kocasinan Belediyesi, 1 adet wırtgen asfalt freze aracı, 4 adet ford 1833 kamyon (arazöz), 3 adet ford 2533 DC kamyon (çöp kamyonu), 5 adet ford 3542 D kamyon (karla mücadele aracı), 6 adet ford 350m çift kabim kamyonet (karla mücadele aracı), 1 adet otokar atlas kamyon (süpürge aracı), 1 adet smart mini ekskavatör (ataçmanları ile birlikte), 5 adet otokar atlas kamyon (karla mücadele aracı), 1 adet otokar atlas  kamyon (vidanjör), 3 adet aga 2100 mini süpürge, 3 adet hidromekbeko loader,2 adet küvet hardox (dorse), 2 adet ford f max çekici (damper dorse+çöpdorsesi), ford 25 tonluk vinç, 1 adet elektrikli ford transit olmak üzere toplam 38 aracı filosuna ekledi.