Duayen iş insanı Faruk Molu son yolculuğuna uğurlandı

95 yaşında vefat eden Kayseri sanayisinin duayen ismi Faruk Molu son yolculuğuna uğurlandı. Ayrıntılar Kayseri Olay Gazetesi olarak hazırladığımız haber bülteninde…

Duayen iş insanı Faruk Molu son yolculuğuna uğurlandı
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Kayseri Serbest Bölgesi ve Yamula Barajı’nın kuruluşuna öncülük eden Kayseri’nin duayen sanayicilerinden Faruk Molu son yolculuğuna uğurlandı. 1 Eylül 2023 Cuma günü tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Faruk Molu’nun cenaze namazı Hulusi Akar Camii’nde öğle namazının ardından kılındı.

Duayen iş insanı Faruk Molu son yolculuğuna uğurlandı

Cenaze Namazına AK Parti Milletvekilleri Şaban Çopuroğlu, Murat Cahid Cıngı, CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, ilçe belediye başkanları, siyasi parti il başkan ve temsilcileri; oda başkanları, vatandaşlar ve Molu ailesinin şirketlerinin çalışanları katıldı. 
Kayseri sanayisinin yanı sıra Kayseri siyasetinde de önemli roller üstlenen, 1999 yılında Demokratik Sol Parti’den 2. sıra milletvekili adayı olan Faruk Molu’nun cenazesi kılınan cenaze namazının ardından Molu Çiftliği içindeki aile mezarlığında toprağa verildi. 

Duayen iş insanı Faruk Molu son yolculuğuna uğurlandı

FARUK MOLU KİMDİR?
1928 yılında Kayseri de doğdu.
1944-1945 yılında Kayseri Lisesinden Mezun oldu.
1949 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Stajından sonra Avukatlık belgesini aldı. Bir süre serbest çalıştı. Daha sonra Almanya da İktisat tahsilini yaptı.
1963-1978 yılları arasında DPT da 4. derece uzman, uzman grup başkanı, şube müdürü, daire başkanı(müsteşar yardımcısı) olarak çeşitli kademelerde hizmet verdi. Son beş yılda aynı zamanda Yüksek Planlama Kurulu üyesi idi.
1978-1980 yılları arasında Devlet Sanayi ve İşçi Yatırım Bankasında Genel Müdürlük ve Yön. Kur. Başkanlığı Yaptı. 1 yıl kadar da TÜBİTAK’ta Başkan Yardımcısı olarak çalıştı.
Duayen iş insanı Faruk Molu son yolculuğuna uğurlandı
1982 yılında Rahmetli Arif MOLU tarafından kurulan Tekstil Fabrikasına Yönetici ve Murahhas üye olarak işe başladı.  O zamandan beri Kayseri de çalışmaktadır. Bu arada Kayserinin gelişmesi ile ilgili Yamula Barajı, Kayseri Serbest Bölgesi gibi bazı önemli projelerin oluşmasında ve yürütülmesinde öncülük yapmıştır. Kuruculuğunu yaptığı Kayseri Sanayi ve İşadamları Derneği Başkanlığı ve Kayseri Serbest Bölgesi Yönetim Kurulu başkan yardımcılığı yapmıştır. 
Bir dönem siyasetle de yakından ilgilenen Faruk Molu, 1999 yılında DSP’den 2. Sıra milletvekili adayı oldu.