CHP'den o saldırıya sert tepki: Kınıyoruz

Kayseri'de iki şahıs, Atatürk Anıtı'na saldırmış polis ekipleri tarafından gözaltına alınmıştı. CHP İl Başkanlığı saldırıya teki gösterirken, saldırı eylemini ve süreci, yakından takip edeceklerini bildirdi. Detaylar Kayseri Olay'ın Kayseri haberinde.

CHP'den o saldırıya sert tepki: Kınıyoruz
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Kayseri Cumhuriyet Meydanı’nda saat 11.30’da çirkin bir saldırı yaşandı. İki şahıs Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na baltayla zarar vermeye çalışırken, polis ekipleri tarafından emniyete götürüldü. Şahısların emniyetteki işlemleri devam ederken Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanlığından saldırıya ilişkin sert bir açıklama geldi 

CHP İl Başkanlığından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı; 

“Birlik ve beraberliğin, huzur ve barışın, sevginin ve saygının, en güzel şekilde paylaşıldığı bu güzel bayram gününde, kendini bilmez iki şahsın Kayseri’nin merkezinde, Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Evrensel Liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün büstüne saldırıda bulunduğu öğrenilmiştir. 

Şahıslar kolluk kuvvetlerimizce yakalanmış, emniyette işlemleri devam etmektedir. Din ve vicdan hürriyetinin, herkesin özgürce dinini ve inanışını yaşamasının temellerini silah arkadaşları ile birlikte atan, bu özgürlükleri anayasal teminat altına almış, devletimizin kurucusunun büstüne bayram gününde yapılan saldırı meczup bir saldırı değil, toplumsal huzura, barışa ve birlik beraberliğe yapılan bir saldırı olup yapılan saldırıyı kınıyoruz. 
Gerçekleştirilen saldırı eylemini ve süreci, yakından takip ettiğimizi bildirir, herkese mutlu huzurlu bayramlar dileriz…”