Ben uyarısı! Saçtan ayak tırnağına kadar tarama yaptılar...

Deri ve Zührevi Hastalıklar Kliniği Uzmanımız Uzm. Dr. Esra Nur Ünal 'Vücutta 50'den fazla kollarda 20'den fazla nevüs olması deri kanseri açısından risk teşkil ediyor' dedi ve uyardı...

Ben uyarısı! Saçtan ayak tırnağına kadar tarama yaptılar...

Kayseri Şehir Hastanesi Deri ve Zührevi Hastalıklar Kliniği Uzmanımız Uzm. Dr. Esra Nur Ünal, vatandaşları ben konusunda uyardı. 
Konu ile ilgili açıklama yapan Deri ve Zührevi Hastalıklar Kliniği Uzmanı Dr. Esra Nur Ünal,  bu yönde rahatsızlıkları olan vatandaşların güneşe çıkarken de dikkatli olmalarını istedi.
"YILDA BİR KEZ MUTLAKA KONTROL EDİLMELİ"

Dr Esra Nur Ünal, açıklamasınd aşu ifadeleri kullandı: Vücutta 50’den fazla kollarda 20’den fazla nevüs olması deri kanseri açısından risk teşkil ediyor. Bu nedenle bu hastaların bilgisayarlı dermoskop cihazı ile yılda bir kez mutlaka kontrol edilmesi gerekiyor. Biz  dermatologlar olarak hastalarımıza cilt sağlıkları için, ciltlerini güneşin zararlı etkilerinden korumak adına güneş koruyucu kremleri düzenli bir şekilde kullanmalarını, güneş ışınlarının dik açıyla geldiği 12:00-16:00 saatleri arasında güneşe çıkmamalarını ve solaryumdan uzak durmalarını öneriyoruz.
Ben uyarısı! Saçtan ayak tırnağına kadar tarama yaptılar...

Diğer yandan Kayseri Şehir Hastanesi'nde bir süre önce Deri ve Zührevi Hastalıklar (Cildiye) Kliniğinde "Ücretsiz Ben Taraması da" yapıldı.
Euromelanom Haftası kapsamında yapılan ben taraması Türkiye’de 17 ilde ve 41 merkezde Türk Dermatoloji Derneği önderliğinde gerçekleştirildi.  Yapılan tarama programında şüpheli lezyonlar saptanıp hastalar da takibe alındı.  
Ben uyarısı! Saçtan ayak tırnağına kadar tarama yaptılar...Deri kanseri taraması çerçevesinde hastalara randevu oluşturuldu ve saçlardan ayak tırnağına  kadar tarama yapıldı.