AK Parti'den seçim kuruluna tüm siyasi görsel, afiş ve brandalara kaldırılsın başvurusu

AK Parti Kayseri Teşkilatı, siyasi afişler, posterler ve brandaların çevre ve görüntü kirliliğine neden olduğunu belirterek Seçim Kurulu'na dilekçe verdi. Detaylar Kayseri Olay'ın Kayseri haberinde.

AK Parti'den seçim kuruluna tüm siyasi görsel, afiş ve brandalara kaldırılsın başvurusu

31 Mart Yerel Seçimlerine sayılı günler kaldı partiler ve adaylar seçim çalışmalarını hızlandırdı. Partiler seçim çalışmaları kapsamında adaylarının afiş, posterler ve brandalarını şehrin birçok noktasına konumlandırmaya devam ediyor.

AK Parti Kayseri Teşkilatı, 31 Mart 2024 Yerel Seçimleri öncesinde şehirdeki yasal olmayan bölgelere konumlandırılan siyasi afişler, posterler ve brandaların çevre ve görüntü kirliliğine neden olduğunu belirterek, bu unsurların kaldırılması için Kayseri Seçim Kurulu'na bir dilekçe verdi. 

AK Parti Kayseri Teşkilatı'nın, Kayseri’de yasal olmayan bölgelerde bulunan, çevre ve görüntü kirliliğine neden olan tüm siyasi; görsel, afiş ve brandaların kaldırılması ile ilgili Seçim Kurulu'na verilen dilekçede şu ifadelere yer verildi: “31 Mart 2024 Yerel Seçimlerinde tüm siyasi partiler tarafından yasal olmayan; trafik lambaları, trafik işaret panoları, köprü, üst geçitlerin ayaklarına ve altları, ağaçlar, tramvay güzergâhında bulunan tüm görsel, afiş ve brandaların kaldırılması için gereğini arz ve talep ederiz.”