Yılda 4 buçuk milyon TL kazanç sağlayacak projede sona yaklaşıldı

KASKi tarafından o mahallede yılda 4 buçuk milyon TL değerinde kazanç sağlayacak projede sona yaklaşıldı. Detaylar Kayseri Olay Gazetesi olarak hazırlanan Kayseri haber bültenimizde..

Yılda 4 buçuk milyon TL kazanç sağlayacak projede sona yaklaşıldı
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Yenilenebilir enerji üretiminde KASKİ tarafından Hacılar ilçesine bağlı Karpuzsekisi Mahallesi’nde 18 Milyon 944 Bin TL maliyet ile imalatına başlanan ve yılda 4 buçuk milyon TL değerinde elektrik enerjisi üretecek olan Güneş Enerji Santrali’nde (GES) sona yaklaşıldı.

KASKİ'nin sosyal medya hesabından duyurduğu projede; Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki KASKİ’nin yüksek enerji tüketimli tesislerinin enerji ihtiyaçlarını yenilenebilir enerjiden karşılamak üzere kurulu gücü 860 kWp/h, üretim kapasitesi 750 kWe/h olan ve 10.000 m² alanda işletmeye almayı planlanan Güneş Enerjisi Santrali (GES), sayesinde yılda 1 milyon 650 bin kWe elektrik üretimi sağlanacak. Bu sayede tesisin işletmeye alınmasıyla birlikte yılda yaklaşık 4 buçuk Milyon TL kazanç elde edilecek.

Yılda 4 buçuk milyon tl kazanç sağlayacak projede sona yaklaşıldı
Saha çalışmaları dahilinde trafo, panel kablolama işlemleri ile 1592 adet panelin montajı tamamlanırken, elektrik üretim testlerine başlanan tesiste kamera ve aydınlatma montajlarında ise son aşamaya gelindi. Böylelikle 18 milyon 944 Bin 301 TL’ye mal olan önemli projeyi işletmeye almak için artık gün sayıyoruz. Bu sayede tesisin işletmeye alınmasıyla birlikte yılda yaklaşık 4 buçuk Milyon TL kazanç sağlayacak.
Daha önce de kurulu gücü 6.500 kWp/h, üretim kapasitesi 5.000 kWe/h olan ve yılda yaklaşık 11 Milyon kWe elektrik üretimi sağlayacak olan Kayseri İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi Güneş Enerji Santrali’ni işletmeye alan KASKİ’miz yeni GES projeleri ile geleceğe katkı sağlamaya devam edecek.