20 yeni üniversite geliyor: Komisyonda, “Alparslan Türkeş” adı çıkmadı

19:38:18 | 2018-04-25

 Dördü vakıf olmak üzere 20 yeni üniversite kurulmasını öngören tasarı, TBMM Milli Eğitim Komisyonunda kabul edildi.

 Komisyonda kabul edilen önergeyle Anadolu Üniversitesi'nin bölünmesiyle Eskişehir Teknik Üniversitesi'nin, Süleyman Demirel Üniversitesi'nin bölünmesiyle Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi'nin ve Afyon Kocatepe Üniversitesi'nin bölünmesiyle Sağlık Bilimleri Üniversitesi'nin kurulması kabul edildi. Ayrıca Ankara Medipol Üniversitesi ve Semerkand Bilim ve Medeniyet Üniversitesi kurulacak. Böylece komisyona geldiğinde 15 yeni üniversiteyi düzenleyen tasarının kapsamı toplam 20 yeni üniversite olarak genişletildi.

KENTLERLE ANILACAK!

Kabul edilen tasarıda bazı üniversite isimleri bulundukları illerle birlikte anılacak. Tasarıyla, Gaziantep Bilim ve Teknoloji, Konya, Kütahya Sağlık, Malatya Turgut Özal, İstanbul İbni Sina, Ankara Hacı Bayram Veli, Sakarya Uygulamalı Bilimler, Samsun, Sivas Bilim ve Teknoloji, Tarsus, Trabzon, Kayseri ve Kahramanmaraş İstiklal Üniversiteleri, İzmir Tınaztepe ve İstanbul Atlas Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi (Cerrahpaşa), Eskişehir Teknik Üniversitesi, Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Semerkand Bilim ve Medeniyet Üniversitesi, Ankara Medipol Üniversitesi adlarıyla üniversiteler kurulacak.

"Yeni Üniversitenin adı Alparslan Türkeş olsun"

Kayseri Tabip Odası Başkanı Hüseyin Per, bir süre önce Kayseri'de yeni kurulacak üniversitenin adının "Alparslan Türkeş" olmasını önermişti.

Haberin devamı için linke tıklayınız....

http://www.kayseriolay.com/yeni-universitenin-adi-alparslan-turkes-olsun-h29607.htm

 

 

 

 

 

 

 

 

 
ETİKET :   MHP Türkeş Üniversite Erciyes Adı Başkan Per Öneri 20 yeni üniversite Son dakika

Tümü