Vali Çiçek: 'Allah korusun Kayseri'de hayatta insan kalmamıştır'

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek Olay Türk TV canlı yayınında 'Sansürsüz' adlı program kapsamında Gazeteci Osman Çiftci ve Cem Atakan'ın sorularını yanıtladı.

Vali Çiçek: 'Allah korusun Kayseri'de hayatta insan kalmamıştır'
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 ili etkileyen yüzyılın felaketi olarak kayıtlara geçen 6 Şubat Kahramanmaraş depreminde koordinatör vali olarak görev yapan Vali Gökmen Çiçek, programda “Deprem sürecinde neler yaşadınız?” sorusuyla o zor günlerde neler yaşadığını açıkladı.'Allah korusun Kayseri'de hayatta insan kalmamıştır'
Kayseri Valisi Gökmen Çiçek pazartesi günü saat 20:00'de Olay Türk TV canlı yayınında "Sansürsüz" adlı program kapsamında Gazeteci Osman Çiftci ve Cem Atakan'ın sorularını yanıtladı. 
Memleketi Kocaeli olan Vali Gökmen Çiçek, 1999 yılındaki Kocaeli Gölcük depremini Kahramanmaraş depremiyle kıyaslayınca yaşadığı şoku bakın nasıl açıkladı. 'Allah korusun Kayseri'de hayatta insan kalmamıştır'
Depreme Talas İlçesinde bulunan konutta ailesiyle beraber yakalanan Vali Gökmen Çiçek depremin ilk anında yaşadığı korkuyu ve deprem anını şu şekilde ifade etti; “Talas'taki konuttaydım, ben Kocaeliliyim. Daha önce Kocaeli depremini yaşamış birisiyim. Kocaeli depreminde evim yedinci kattaydı. Muhteşem bir sallantı vardı. Bir sürü insanımızı kaybetmiştik. Dolayısıyla depremin neler yapabileceğini bizzat yaşamış görmüş birisiydim. O deprem günü Talas'taki konutta öyle bir sallantı oldu ki ben inanamadım. Eşim, çocuklar hep beraber ayağa kalktığımızda eşim ile birbirimize baktık. Ben dedim ki “Allah korusun Kayseri'de hayatta insan kalmamıştır diye korkuyorum” dedim. Böyle çok büyük bir korku yaşadım. Çünkü Kocaeli'de yaşadığım sallantıdan çok daha büyüğüydü. Hanıma dedim ki “biz tesadüfen hayattayız”. O ara Büyükşehir Belediye Başkanımızın telefonda aradığını gördüm. Hatta hanıma diyormuşum ki “ya Memduh Başkan da hayattaymış” diyormuşum. Yani o kadar çok kötüye kendimi alıştırmışım ki.”