Kayseri diplomatları büyüledi: Buraya gelecek turist sayısını 3'e katlayacağız

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, 23 kişilik diplomat ekibini Soğanlı' da ağırladı. Gelen misafirler Soğanlı'ya hayran kaldı. Detaylar Kayseri Olay'ın, Kayseri haberinde.

Kayseri diplomatları büyüledi: Buraya gelecek turist sayısını 3'e katlayacağız
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılı ve Türkiye Cumhuriyeti- Paraguay diplomatik ilişkilerinin 70. yılı kutlamaları kapsamında 13 Büyükelçi ve 10 Konsolos olmak üzere toplam 23 kişilik diplomat ekibini Soğanlı ’da ağırladı. Kayseri diplomatları büyüledi: Buraya gelecek olan turist sayısını 3'e katlayacağızDiplomatların Soğanlı Vadisi turuna, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Vali Yardımcısı Ömer Tekeş, Yeşilhisar Kaymakamı Ahmet Ali Altuntaş, Yeşilhisar Belediye Başkanı Halit Taşyapan, Paraguay'ın Ankara Büyükelçisi Ceferino Adrian Valdez Peralta, Lübnan Büyükelçisi Ghassan Moallem, Kosta Rika Büyükelçisi Gustavo Alonso Campos Fallas, Karadağ Büyükelçisi Perisa Kastrotovic, Ekvador Büyükelçisi Fanny de Lourdes Puma Puma, Meksika Büyükelçisi Jose Luis Martinez y Hernandez, Guatemala Büyükelçisi Jairo David Estrada Barrios, Dominik Cumhuriyeti Büyükelçisi Elvis Antonio Alam Lora, Arjantin Büyükelçisi Patricia Beatriz Salas, El Salvador Büyükelçisi Hector Enrique Jaime Calderon, Uruguay Büyükelçisi Hugo Cayrus, Peru Büyükelçisi Cesar Augusto De las Casas Diaz, misyon şefleri ve fahri konsoloslar katıldı.Kayseri diplomatları büyüledi: Buraya gelecek olan turist sayısını 3'e katlayacağızBurada açıklamalarda bulunan Vali Gökmen Çiçek, “Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte Soğanlı Vadisinde bir turizm atağı başlatmıştık. Bunun meyvelerini almaya başladık. Şu anda bölgeye çok ciddi bir rağbet var. Bugün de Türkiye Cumhuriyeti ile Paraguay arasındaki diplomatik ilişkilerin 70. yılı nedeniyle, 23 kişilik bir diplomat ekibini Soğanlı Vadisinde ağırlıyoruz. Bölgenin kalkınması için ilimiz ve ülkemiz turizmine katkısının olacağını düşündüğümüz her türlü faaliyetin altında bizim imzamız olacak ve yapılacak her türlü faaliyeti destekleyeceğiz. Kayseri için, ülkemiz için çalışmaya, koşturmaya devam edeceğiz.” diye konuştu. Kayseri diplomatları büyüledi: Buraya gelecek olan turist sayısını 3'e katlayacağızDiplomatlar ile sıcak hava balonuna binen Vali Çiçek, “Misafirlerimiz vadiyi ve Erciyes’i gökyüzünden izleme fırsatı buldular. Büyüleyici manzaraya karşı hayranlıklarını gizleyemediler. Ziyaretlerinden dolayı hepsine teşekkür ediyorum.” dedi.Kayseri diplomatları büyüledi: Buraya gelecek olan turist sayısını 3'e katlayacağızVali Çiçek ayrıca Türkiye Cumhuriyetimiz ile Paraguay Devleti’nin diplomatik ilişkilerinin 70. yılını kutladığını belirtti.Kayseri diplomatları büyüledi: Buraya gelecek olan turist sayısını 3'e katlayacağızDiplomatlar adına konuşan Paraguay'ın Ankara Büyükelçisi  Ceferino Adrian Valdez Peralta’da “Bölgenin atmosferi bambaşka, gerçekten hayran kaldık. Vatandaşlarımızın burayı görmesini çok istiyorum. Paraguay’dan buraya gelecek olan turist sayısını 3’e katlayacağız. Sayın Valimize bizleri misafir ettiği için çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
Kayseri diplomatları büyüledi: Buraya gelecek olan turist sayısını 3'e katlayacağızKayseri diplomatları büyüledi: Buraya gelecek olan turist sayısını 3'e katlayacağızKayseri diplomatları büyüledi: Buraya gelecek olan turist sayısını 3'e katlayacağız