Türkiye O Kayserili'yi konuşuyor… Videolu Haber

OPTİMAR Araştırma Şirketi'nin Kayserili Başkanı Hilmi Daşdemir, Haber Türk TV'de söyledikleriyle ve yayını terk etmesiyle Türkiye gündemine oturdu.

Türkiye O Kayserili'yi konuşuyor… Videolu Haber
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

OPTİMAR Araştırma Şirketi'nin Başkanı Hilmi Daşdemir, Haber Türk TV'de katıldığı televizyon programında CHP Parti Meclisi Üyesi Müslim Sarı'ya yönelik, "Sizin partiniz bizatihi terör örgütüne arka çıkan, bizatihi Kemal beyiniz, o genel başkanınız PKK’nın ve HDP’nin adayıdır. Bunlar gerçektir.” sözleri ve moderatör Kübra Par'ın konuşmasına müdehalesi sonucu canlı yayını terk etmesiyle Türkiye gündemine oturdu.

Daşdemir’in açıklaması ve tutumu kimilerince destek kimilerince de tepki gördü.
Sosyal medya Hilmi Daşdemir’in bu çıkışıyla çalkalandı, binlerce Tweet atıldı, binlerce yorum yapıldı.

Daşdemir'e MHP Genel Başkanı Dr Devlet Bahçeli'nin Kayserili basın danışmanı Yıldıray Çiçek Twitter hesabından şu paylaşımla destek verdi:

"Kübra hanım HD(P)KK Eşbaşkanı Mithat Sancar CHP Genel Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında "PKK ve Öcalan konusu CHP ile aramızda sorun olmuyor" demişken ve hiçbir CHP'li ona cevap vermemişken sizin için niye mesele oldu?
@kubrapc"

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir de Daşdemir'e şu paylaşımı ile destek verdi:
"Habertürk’te katıldığı yanında son derece doğru, haklı ve şahsiyetli bir tutum takınarak Kemal Kılıçdaroğlu’nun HDP ve PKK’nın da adayı olduğu gerçeğini ifade ettiği için Sayın @DasdemirHilmi’yi kutluyorum. Ne var ki kendisi yanlış ve kınanması gereken bir tutuma maruz kalmıştır.
Kandil’deki inlerden servis edilen görüntülerde, PKK terör örgütü elebaşlarının Kılıçdaroğlu’na açıktan yaptıkları destek çağrıları ortadadır. Tarafsız bir yayıncılık yaptığı iddiasında bulunan Habertürk’ün ise bu gerçeği gizlemeye çalışması maksatlı ve beyhude bir tutumdur.
Tam da Kılıçdaroğlu’nun terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı HDP ile yaptığı görüşmenin gerçekleştiği bir günde yapılanlar, şehitlerimize de büyük bir saygısızlık ve vefasızlık örneğidir. Anlaşılan o ki Habertürk, Kandil’in sesi olma yolunda kendisini gösterme gayretindedir.
Siyaset mühendisliği ile her türlü maharetini sergileyen ve tüm imkanlarını açıkça Türkiye’nin milli birlik ve beraberliği aleyhine kullanan çevrelerin temsilcisi edasına bürünen bu yayın grubunun tutumu, basın tarihimizin belki de en çirkin ve çirkef örneklerinden birisidir."

VİDEO'YU İZLEMEK İÇİN LİNKE DOKUNUN