Türkiye Haber-İş Sendikası Genel Kurul yaptı! Peki Başkan kim oldu?

Türkiye Haber-İş Sendikası Kayseri Şubesi 9. Olağan Genel Kurulu OMMER Otel' de yapıldı.

Türkiye Haber-İş Sendikası Genel Kurul yaptı! Peki Başkan kim oldu?
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Pandemi (COVİD-) kuralları çerçevesinde yapılan Genel Kurula, Genel Başkan Veli Solak, Genel Merkez Yöneticileri, Türk-İş Kayseri İl Temsilcisi İdris Güven,Şube Başkanları ve delegeler katıldı.
Genel Kurulun açılışından sonra şubenin faaliyetlerini içeren sinevizyon gösterisi yapıldı.
Genel Kurulu; Başkanlığını Genel Başkanı Veli Solak’ın Yardımcılıklarını Genel Sekreter Hüseyin Özçoban ve Genel Mali Sekreter  A. Gökhan Aydın’ın, Katip Üyeliklerini de İzmir Şube Başkanı Özkan Oyuk ile Antalya Şube Başkanı Murat Senem’in yaptığı Divan Heyeti yönetti.
Divan Başkanı ve Genel Başkanı Veli Solak, Divan teşekkülünde kendisine ve arkadaşlarına gösterilen ilgi ve güvenden dolayı genel kurula teşekkür etti. Genel Başkan Veli Solak “Şube Mali Sekreteri olan ve yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek aramızdan ayrılan Bülent Kaynar kardeşimi de rahmetle yad ediyorum. Cenabı Allah’tan mekânın Cennet olmasını temenni ediyorum“ dedi.
Divan Başkanı ve Genel Başkanı Veli Solak, genel kurula hitaben yaptığı konuşmasına pandemi (COVİD-19) kuralları çerçevesinde gerçekleştirilen genel kurulun çalışma yaşamına, Türk-İş’e ve Türkiye Haber-İş Sendikası üyelerine hayırlı olmasını diledi.
Divan Başkanı ve Genel Başkanımız Veli Solak, konuşmasında çalışma hayatının içinde bulunduğu sorunlara dikkat çekerek gündemdeki konuları ve çalışma hayatında yaşanan gelişmeleri değerlendi.
Genel Başkan Veli Solak, “Dünyayı ve Ülkemizi saran COVİD-19 salgını nedeniyle yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet, tedavi altında bulunanlara da acil şifalar diliyoruz” dedi. Genel Başkan Veli Solak, Toplu İş Sözleşmesi sürecini, Taşeron Firmalarda Örgütlenme çalışmaları ve çalışma hayatı hakkında bilgi verdi. 
Genel Başkan Veli Solak, bundan sonraki dönemde çalışma hayatını zor günler beklediğinin altını çizerek, bütün olumsuzlukların üstesinden sadece sendikal birlik beraberlik ve güvenle gelinebileceğini ifade ederek genel kurula katılanlara teşekkür etti.
Türk-İş Kayseri İl Temsilcisi İdris Güven’ de genel kurulda kısa bir konuşma yaptı. Türk-İş İl Temsilcisi İdris Güven Türk-İş il temsilciği olarak T. Haber-İş Sendikasının  her zaman yanında olduğunu ve her konuda destek verileceğini ifade ederek,  Kayseri Şubesinde görev alacak olan yöneticilere başarılar dileyerek, Genel Kurulun Haber-İş Sendikasına hayırlı olmasını diledi.
Yapılan seçimlerin sonucunda; Şube Başkanlığa Suat Esmer, Şube Sekreterliğe Abdullah Al, Şube Mali Sekreterliğe de Murat Akkaya seçildi.