'Suç duyurusunda bulunacağız'

İYİ Parti Kayseri İl Başkanlığı tarafından yırtılan ve indirilen afişlere ilişkin açıklama geldi. Detaylar Kayseri Olay'ın haberinde.

Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
'Suç duyurusunda bulunacağız'
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Kayseri’nin çeşitli bölgelerine asılan İYİ Parti afişlerinin yırtılması ve indirilmesi gündeme bomba gibi düştü. Zarar gören afişlerin ardından art arda açıklamalar geldi. Bir açıklama da İyi Parti İl Başkanlığı tarafından yapıldı.

Kartal Kavşağı’nda yırtılan ve indirilen afişin önünde açıklama yapan İyi Parti İl Başkanı Tansu Şener, “Dün akşam şehrimizin farklı bölgelerinde iyi parti Melikgazi Belediye Başkan Adayımız Sayın Sedat Kılınç’a ait seçim afişleri, asılmasının üzerinden daha 24 saat geçmeden kimliği belirsiz kişilerce saldırıya uğramıştır. Partimiz adaylarının kendi helal emekleri ve maddi imkânları ile yürüttüğü seçim çalışmalarına yönelik bu saldırıları şiddetle kınıyoruz. Görüyoruz ki bazı kesimlerde kaybetme korkusu dağları aşmıştır. Bizler İyi Parti ailesi olarak, çalışmalarımızı aynı kararlılıkla sürdürüp, projelerimizle bazı kesimlerin rahatlarını bozmaya devam edeceğiz.” dedi. 

Eylemi yapanların en kısa zamanda bulunmasını istediklerini söyleyen Şener açıklamasını şöyle sürdürdü; “Demokrasi ve eşitliğe inanmış İyi Partimiz, 31 Mart yerel seçimlerine giden bu süreçte, hukukun üstünlüğü ilkeleri ile hareket etmeye devam edecektir. Demokratik bir ortamda fikirlerin serbestçe ifade edilmesi önem arz etmektedir. Toplumun, farklı görüşlere saygı göstermesi ve siyasi tartışmaları medeni bir şekilde sürdürmesi gerekmektedir. Bu kanunsuz eylemleri yapanlar hakkında suç duyurusunda bulunacağımızı kamuoyuna ilan ediyor ve emniyet güçlerimizin bu olayın arkasındaki kişi ya da kişileri en kısa süre içerisinde tespit edeceğine inanıyoruz.”