Şemsiyeleri hazırlayın! Kuvvetli sağanak yağış ve rüzgar geliyor!

Kayseri'de bugün hava nasıl olacak? Hava durumuna ait detayları Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü yayımladı. Detaylar Kayseri Olay haber merkezince derlediğimiz Kayseri haber bülteninde.

Şemsiyeleri hazırlayın! Kuvvetli sağanak yağış ve rüzgar geliyor!
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte Kayseri  ve ilçelerinde hava sıcaklığı nasıl olacak?  Kavurucu sıcaklar devam edecek mi?  Vatandaşların merak ettiği bu soruların cevabını Meteoroloji açıkladı.

Hava sıcaklıklarının hafta başından itibaren artarak, hafta ortasına kadar 6 ile 10 derece mevsim normalleri üzerine çıkması bekleniyor. Meteoroloji 05 Temmuz'a ilişkin hava durumu raporunu paylaştı.

Meteorolojiden alınan verilere göre bugün Kayseri'de bugün parçalı ve az bulutlu, akşam saatlerinde yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor.  Kayseri'de en yüksek sıcaklık 33 derece, en düşük sıcaklık ise 16 derece olması bekleniyor. İlçelerde ise hava durumu genellikle parçalı ve az bulutlu geçmesi bekleniyor. En düşük sıcaklık Erciyes K.M.'de 21°C, en yüksek sıcaklık ise Yeşilhisar'da 35°C olarak görülmektedir.

Bölge genelinin parçalı ve az bulutlu, öğle saatlerinden sonra Yozgat, Kırşehir, Nevşehir ve Kayseri çevreleri ile Sivas'ın batı kesimlerinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığı

Hava sıcaklığı mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği öngörülüyor.

Rüzgar

Rüzgar kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, öğle saatlerinden sonra yer yer kuvvetli (hamleli 40-60 km/sa) eseceği bekleniyor.

Kuvvetli Rüzgar Uyarısı: Beklenen rüzgarın öğle saatlerinden sonra ve akşam ilk saatlerde yer yer kuvvetli (hamleli 40-60 km/sa) eseceği beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Yüksek Sıcaklık Uyarısı: Yüksek seyreden hava sıcaklıkları nedeniyle, kronik rahatsızlığı olanlar, yaşlılarımız ve çocuklarımız başta olmak üzere vatandaşlarımızın günün en sıcak saatleri olan 11 ile 16 saatleri arasında açık alanda bulunmamaları hususunda dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

Şemsiyeleri hazırlayın! Kuvvetli sağanak yağış ve rüzgar geliyor!Şemsiyeleri hazırlayın! Kuvvetli sağanak yağış ve rüzgar geliyor!