Şehir Hastanesi’nde “Çöken tavan” bilmecesi

Şehir Hastanesi’nde “Tavan çöktü” iddiaları ile ilgili açıklama yapan Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, “Bize yansıya bir durum yok. Böyle şeyler efsane gibi dolaşıyor” dedi. Benli’nin bu yöndeki açıklamasının ardından ortaya çıkan bir fotoğraf ise akıllarda soru işaretleri bıraktı. Fotoğrafın hastaneye ait olup, olmadığı merak konusu oldu.

13:11:09 | 2018-10-11

Kamuoyunda konuşulan “Şehir Hastanesi’nde tavan çöktü” iddiaları Sağlık Müdürlüğü tarafından yalanlandı. Haber merkezimize konuşan İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli,  “Bize yansıyan bir durum yok. Böyle şeyler efsane gibi dolaşıyor. Şaşırıyoruz” dedi.

 

Benli, “Şehir Hastanesi yapılırken 9 şiddetindeki depreme dayanıklı şekilde yapılmış bir binadır. Sürekli farklı farklı olumsuz haberler üretiliyor. Hiç birinin gerçekle alakası yok. Şehir Hastanesi’nde iyi bir ivme yakaladık. Bölge hastanesi olma özelliğimizle bunu net ortaya koymaya başladık. Kayseri’de şu anda 4 ile 5 bin arasında hasta sayımız arttı. İnsanlar daha mı çok hastalandı? Bunu altında şunu gördük ki, çevre illerden Ankara’ya giden hastalar Kayseri’ye dönmüş. Üniversite Hastanemizin hasta sayısı da arttı. Şehir Hastanesi’nde 13 bin sayılarına ulaştık. Özellerde de hasta düşüşü olmadı. Kayseri bölgenin sağlık üssü olduğu gerçeğini ortaya koydu. Olumsuzlukların bize ulaşması için biz whatshaap hattı oluşturduk. Olumsuzlukta vatandaşlarımız hatlarımızda bize bilgi versin, anlık müdahale ediyoruz“dedi.

Benli, bu yönde açıklama yaparken, ortaya çıkan bir fotoğraf ise akıllarda soru işaretleri bıraktı. Bazı çevreler, tavanı çöken fotoğrafın Şehir Hastanesi’nde bir süre önce çekildiğini ifade etti.  Çökme sonucu cihazların zarar görüp, görmediği ise merak konusu oldu.

 
ETİKET :   Kayseri Şehir Hastanesi Çöken tavan İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli

Tümü