Plan yapacaklar dikkat! Meteoroloji uyardı! (29 Haziran 2024)

Kayseri'de bugün hava nasıl olacak? Hava durumuna ait detayları Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü yayımladı. Detaylar Kayseri Olay haber merkezince derlediğimiz Kayseri haber bülteninde.

Plan yapacaklar dikkat! Meteoroloji uyardı! (29 Haziran 2024)
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte Kayseri  ve ilçelerinde hava sıcaklığı nasıl olacak?  Kavurucu sıcaklar devam edecek mi?  Vatandaşların merak ettiği bu soruların cevabını Meteoroloji açıkladı.

Hava sıcaklıklarının hafta başından itibaren artarak, hafta ortasına kadar 6 ile 10 derece mevsim normalleri üzerine çıkması bekleniyor. Meteoroloji 29 Haziran'a ilişkin hava durumu raporunu paylaştı.

Meteorolojiden alınan verilere göre bugün Kayseri'de az bulutlu ve açık  geçmesi bekleniyor.  Kayseri'de en yüksek sıcaklık 31 derece, en düşük sıcaklık ise 13 derece olması bekleniyor. İlçelerde ise hava durumu genellikle sıcak ve açık geçmesi bekleniyor. En düşük sıcaklık Erciyes K.M.'de 20°C, en yüksek sıcaklık ise Yeşilhisar'da 33°C olarak görülmektedir.

Bölge genelinin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığı

Hava sıcaklığı mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği öngörülüyor.

Rüzgar

Rüzgar kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, öğle saatlerinden sonra yer yer kuvvetli (hamleli 40-60 km/sa) eseceği bekleniyor.

Kuvvetli RÜzgar Uyarısı

Rüzgarın; öğle saatlerinden sonra kuzey ve kuzeydoğu yönlerden orta, yer yer kuvvetli (40-60 km/sa) eseceği beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, ulaşımda aksamalar vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Plan yapacaklar dikkat! Meteoroloji uyardı! (29 Haziran 2024)Plan yapacaklar dikkat! Meteoroloji uyardı! (29 Haziran 2024)