PKK/KCK, DEAŞ ve FETÖ'ye darbe: 12 Gözaltı

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Teröre Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince terör soruşturmaları çerçevesinde 12 kişiye işlem yapıldı. Detaylar Kayseri Olay haber merkezi olarak hazırlanan Kayseri haber bültenimizde...

PKK/KCK, DEAŞ ve FETÖ'ye darbe: 12 Gözaltı
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Teröre Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince terör soruşturmaları çerçevesinde son 1 haftada yapılan çalışmalarda 12 kişiye işlem yapıldı.

İl Emniyet Müdürlüğü, terör örgütlerinin faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesi amacıyla gerçekleştirdiği çalışmaların sonuçlarını kamuoyuna duyurdu. 05 Mayıs-12 Mayıs 2024 tarihleri arasında yapılan operasyonlar sonucunda:

PKK/KCK terör örgütü soruşturmaları kapsamında 1 şahıs,

DEAŞ terör örgütü soruşturmaları kapsamında 4 şahıs,

FETÖ terör örgütü soruşturmaları kapsamında ise 7 şahıs olmak üzere toplamda 12 şahıs hakkında yasal işlemle yapıldı.  

Emniyet Müdürlüğü; "Terör örgütleriyle mücadele çerçevesinde hukuk devleti ilkelerine bağlı ve insan haklarına saygılı görev anlayışı çerçevesinde gerek toplumun tüm katmanlarıyla gerekse terörle mücadele eden diğer kurumlarla koordinasyon ve iş birliği içerisinde halkımızın huzuru, devletimizin selameti için her türlü terör olayını önlemeye yönelik çalışmalarımız kararlılıkla sürdürülmekte ve gerekli tüm tedbirler alınmaktadır" açıklamasında bulundu.