O tarihlere dikkat! Kayseri'de kabus başlıyor

Kayseri'de yağışlı günler geride kalırken kavurucu sıcaklar kapıda. Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü vatandaşları uyardı. Detaylar Kayseri Olay'ın Kayseri haberinde.

O tarihlere dikkat! Kayseri'de kabus başlıyor
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Kayseri’de Cuma günü itibariyle aralıklarla etkili olan gök gürültülü sağanak yağış yerini güneşli havalara bıraktı. Yer yer mevsim normallerinin altında seyreden hava sıcaklıkları ise sıcak hava dalgasına bağlı olarak mevsim normallerinin üzerine çıkacak. 

Kavurucu sıcaklıkların kapıda 

Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü tarafından, bölgede hava sıcaklıklarının artacağı bilgisi paylaşıldı. Paylaşımda şu ifadeler kullanıldı; “Yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre; geçen hafta, yağışlı sistem ile birlikte yer yer mevsim normallerinin altında seyreden hava sıcaklıkların ülkemiz genelinde etkili olması beklenen sıcak hava dalgasına bağlı olarak; yarın (Salı) 11.06.2024 gününden itibaren çarşamba, perşembe ve cuma günleri bölge genelinde etkisini artırarak mevsim normallerinin 4 ila 8 derece üzerinde seyretmesi beklenmektedir. Hafta sonu ise yağışlı sistem ile birlikte, sıcaklıkların mevsim normalleri civarına ineceği öngörülüyor.

Önümüzdeki günlerde il merkezlerimizde beklenen sıcaklıklar; Kayseri : 31-35
Sıcak hava dalgası nedeniyle, kronik rahatsızlığı olanlar, yaşlılarımız ve çocuklarımız başta olmak üzere vatandaşlarımızın günün en sıcak saatleri olan 11 ile 16 saatleri arasında açık alanda bulunmamaları hususunda dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.”
 

O tarihlere dikkat! Kayseri'de kabus başlıyor