Meteoroloji uyardı! Kayseri'de bugün bizi nasıl bir hava bekliyor?

Hava durumu ile ilgili detaylar Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü tarafından yayımlandı. Kayserili vatandaşları bugün nasıl bir hava bekliyor? Detaylar Kayseri Olay haber merkezi olarak hazırladığımız Kayseri haber bültenimizde.

Meteoroloji uyardı! Kayseri'de bugün bizi nasıl bir hava bekliyor?
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Kayseri'de kış aylarının gelmesiyle beraber hava sıcaklıkları hissedilir derecede düşüşe geçti.

Sabah ve akşam saatlerde serinliğin iyice kendini hissettirdiği bugünlerde işte ilimizde beklenen hava durumu; Kayseri Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğünden alınan bilgilere göre; Kayseri'de en yüksek sıcaklık 14 derece, en düşük sıcaklık ise 4 derece olacak.

Bölge genelinin çok bulutlu, aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor. Hava sıcaklığı mevsim n normallerinin üzerinde seyredeceği öngörülüyor. Rüzgar güneyli güney ve güneydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yer yer kuvvetli (40-60 km/sa) şeklinde eseceği bekleniyor.

Kuvvetli Rüzgar Uyarısı: Rüzgârın, güney ve güneydoğu yönlerden yer yer kuvvetli (40-60 km/sa) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (Çatı uçması - Ulaşımda aksamalar - Ağaç veya direklerin devrilmesi - Soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenmeleri – Yüksek kesimlerde tipi vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Meteoroloji uyardı! Kayseri'de bugün bizi nasıl bir hava bekliyor?