Kilit İsme FETÖ Operasyonu

14:01:11 | 2017-07-24

15 Temmuz hain darbe girişiminden iki gün sonra yurt dışına kaçan ve bir yıl sonra geri dönen FETÖ şüphelisi yakalanarak gözaltına alındı. FETÖ şüphelisinin evinde yapılan aramalarda 7 adet 1 ABD doları, 28 bin 150 dolar ve örgüt liderine ait kitaplar ile çekler ele geçirildi.
Kayseri Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda, 1989 yılında öğrenim gördüğü üniversitede dönem birincisi iken FETÖ’ye kazandırılan Mustafa Yılmaz’ınn üniversite bitiminde Serhat Dersanesi ve Pınar Özel Eğitim Şirketinde görevlendirildiği belirlendi.
Kayseri’de Fetullahçı Terör Örgütü’nün bazı üyeleri ile birlikte Kayseri Mali Müşavirler ve Muhasebeciler Derneği’ni kurduğu tespit edilen Mustafa Yılmaz’ın aynı zamanda terör örgütüne ait Kaynak Holding A.Ş. bünyesindeki şirketler tarafından yayınlanan ilk, orta ve lise yardımcı kaynak kitap ve testlerinin bayiliğini yaptığı, terör örgütüne ait şirketleri ve Kayseri’deki bazı esnafları dolandırdığı ve hain darbe girişiminden iki gün sonra yurt dışına kaçtığı belirlendi.
Yaklaşık bir yıl sonra yurda dönen FETÖ şüphelisi Mustafa Yılmaz’ın Kayseri’ye geldiğini belirleyen Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 15 Temmuz 2017 tarihinde yakalayarak gözaltına aldı. Gözaltına alınan Mustafa Yılmaz’ın evinde yapılan aramalarda 28 bin 150 dolar, 7 adet 1 ABD doları, çok sayıda doküman, terör örgütüne sağlanan finanslara ilişkin çekler, örgüt liderine ait kitaplar ele geçirildi.
ETİKET :   Kayseri Haberleri Haber Kayseri Kayseri Son dakika Asayiş FETÖ Kilit isim Kaynak Holding Kayseri Mali Müşavirler ve Muhasebeciler Derneği

Tümü