Kayserispor Başkanı Çamlı hapis cezası aldı mı? Resmi açıklama geldi

Kayserispor Başkanı Ali Çamlı'nın hapi,s cezası aldığına dair çıkan haberlerle ilgili açıklama geldi. Açıklamayı Çamlı'nın avukatı yaptı. Detaylar Kayseri habe rbülteninde.

Kayserispor Başkanı Çamlı hapis cezası aldı mı? Resmi açıklama geldi

Kayserispor Başkanı Ali Çamlı'nın 'haspis cezası aldığına' dair çıkan bazı haberlerle ilgili açıklama geldi. Ali Çamlı'nın avukatı Emir Akpınar, iddiaların asılsız olduğunu belirterek, şu ifadeleri kullandı: "Müvekkil hakkında Hükmün Açıklanmasının Geri Bırakılması Kararı verilmiştir. Dolayısıyla ortada infazı gerektiren bir ceza hükmü söz konusu değildir. Yalan ve iftira içerikli haberden kaynaklı olarak Kayseri Sulh Ceza Hakimliğine Erişimin Engellenmesi talebinde bulunulacaktır. Ayrıca TCK madde 217/A gereğince Halkı Yanıltıcı Bilgiyi Alenen Yayma Suçundan da ilgili gazeteci hakkında suç duyurusunda bulunulacaktır"

Tehdit iddiası!

Diğer yandan Avukat Emir Akpınar, "Müvekkilimiz Kayserispor Başkanı Ali Çamlı'ya yönelik olarak bir haber sitesinde kaleme alınan 'Kayserispor Başkanı Ali Çamlı'ya Hapis Şoku' haber başlığı hukuka ve genel ahlaka aykırı olup haber içeriği de gazetecilik ilkeleri ile bağdaşmamaktadır" ifadelerini de kullandı. Kayseri 18.Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen bir davada Başkan Ali Çamlı’nın 'tehdit' iddiasıyla 5 ay hapis cezası aldığına dair haberler gündeme gelmişti.