Kayserili iş adamına ve şirketlerine açılan davada yeni gelişme!

Kayserili iş adamı Hüseyin Çevik ve şirketleri CVK Maden İşletmeleri ve Hayri Ögelman Madencilik aleyhine İstanbul 5. Asliye Ticaret Mahkemesi'nde açılan davada önemli bir gelişme yaşandı. Detaylar Kayseri Olay'da...

Kayserili iş adamına ve şirketlerine açılan davada yeni gelişme!

Kayserili iş adamı Hüseyin Çevik ve şirketleri CVK Maden İşletmeleri ve Hayri Ögelman Madencilik aleyhine İstanbul 5. Asliye Ticaret Mahkemesi'nde açılan davada önemli bir gelişme yaşandı. 

Kayserili iş adamı Çevik'in şirketlerinden Hayri Ögelman Madencilik'in eski ortağı MHS Dış Tic. A.Ş.'nin İstanbul 5. Asliye Ticaret Mahkemesi açmış olduğu Hayri Ögelman hisseleri için istediği "İhtiyati Tedbir" talebi mahkeme tarafından reddedilmişti. CVK Maden İşletmeleri Kamu Aydınlatma Paltformuna yaptığı açıklamaya göre İstanbul 5. Asliye Ticaret Mahkemesinin verdiği karara itirazda İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi tarafından da kesin olmak üzere reddedildiği açıklandı.

Şirketin KAP üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi; "Bilindiği üzere 23.02.2024 tarihli açıklamamızda, Şirketimiz CVK Maden İşletmeleri San. Ve Tic. A.Ş. ("CVK Madencilik"), Hayri Ögelman Madencilik A.Ş. ("Hayri Ögelman"), Sn. Hüseyin ÇEVİK aleyhine İstanbul 5. Asliye Ticaret Mahkemesi'nde 2024/130 Esas sayılı dava dosyası açıldığı kamuoyu ile paylaşılmıştı.

Hayri Ögelman'ın eski ortağı MHS Dış Tic. A.Ş.'nin açmış olduğu söz konusu davada Hayri Ögelman hisseleri için istediği "İhtiyati Tedbir" talebi İstanbul 5. Asliye Ticaret Mahkemesi tarafından reddedilmiş olup işbu karara itiraz, İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi tarafından da kesin olmak üzere reddedilmiştir. İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi'nin işbu kararı tarafımıza bugün itibari ile tebliğ edilmiştir.

Konu ile ilgili olarak, daha önce 23.02.2024 tarihinde yapmış olduğumuz açıklamada; Sn. Fatih ÇEVİK tarafından Şirketimize iletilen 23.02.2024 tarihli taahhütnameyle söz konusu davayla ilgili olarak Şirketimiz CVK Madencilik, Bağlı Ortaklığımız Hayri Ögelman ve Sn. Hüseyin ÇEVİK aleyhine hükmedilebilecek olası tüm kararlara istinaden oluşabilecek maddi ve manevi zararları nakden ve def'aten karşılamayı kabul ve taahhüt etmiş olması nedenleriyle işbu davayla ilgili olarak CVK Madencilik, Hayri Ögelman ve Sn. Hüseyin ÇEVİK açısından herhangi bir riskin söz konusu olmadığı kamuoyu ile paylaşılmıştı.

İstanbul 5. Asliye Ticaret Mahkemesi'nde devam etmekte olan dava ile ilgili önemli bir gelişme olması halinde Sermaye Piyasası Kanunu ve ilgili mevzuatlar kapsamında kamuoyuna ayrıca bilgilendirme yapılacaktır.

Kamuoyuna Duyurulur. Saygılarımızla"

Şirketin KAP üzerinden yaptığı açıklama için TIKLAYINIZ