Kayseri'ye geliyor...

Ata İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan, Kayseri'ye geliyor. İşte Oğan'ın Kayseri programı...

Kayseri'ye geliyor...
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

100 bin imza barajını aşarak Cumhurbaşkanı adayı olmaya hak kazanan Sinan Oğan, Ata İttifakı’nın adayı olarak seçim çalışmalarını sürdürüyor. Oğan, Kayseri'ye geliyor.  Ata İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Dr. Sinan Oğan 5 Mayıs 2023 Cuma günü Kayseri’ye geliyor.
Kayseri'ye geliyor...
Cuma günü Kayseri’de bazı ziyaretler gerçekleştirecek olan Oğan, 13:30'da karşılanacak, ardından Zafer Partisi il teşkilatını ziyaret edecek. 
Gazeteciler Cemiyetini de ziyaret edecek olan Oğan,  Cumhuriyet Meydanı'nda halk ile buluşma gerçekleştirecek ve daha sonra da esnaf ziyaretleri gerçekleştirecek.  Talas'ta da ziyaretler gerçekleştirecek Oğan'ın Kayseri'de vereceği mesajlar merak konusu oldu.
Kayseri'ye geliyor...

SİNAN OĞAN KİMDİR?

Iğdır’ın Melekli Beldesi’nde 1967 yılında dünyaya geldi. Çiftçi bir ailenin en küçük çocuğuydu. İlk ve orta öğrenimini Iğdır’da tamamlayan Oğan, 1989 yılında Marmara Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldu. Aynı üniversitede, 1992 yılında Mali Hukuk/Bankacılık alanında “Azerbaycan’da Ekonomik ve Mali Sektörün Yapısal Analizi” başlıklı tez ile yüksek lisansını tamamladı. Daha sonra 2009 yılında, Moskova Devlet Uluslararası İlişkiler Üniversitesi MGİMO’da Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi bölümünden doktora derecesini aldı.

1992 ile 2000 yılları arasında Azerbaycan’da Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı Türk Dünyası İşletme Fakültesi’nde Dekan Vekilliği ve Öğretim Görevlisi olarak çalıştı. Aynı dönem TİKA Azerbaycan temsilciliği görevini de eş zamanlı yürüttü. TÜRKSAM’ı 2004 yılında kurdu ve kurumun başkanı olarak ekranlarda yer almayı sürdürdü. Kurum bünyesinde halen ekonomi, dış ilişkiler ve güvenlik sorunlarına dair ulusal düzeyde etkisi bulunan araştırma çalışmalarına devam etmekte. 2006 yılından itibaren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye dış politika ve güvenlik konularında hazırladığı rapor ve analizlerle bilgi desteği sağlayan Oğan, Devlet Bahçeli’nin davetiyle 2011 tarihinde memleketi Iğdır’dan milletvekili adayı gösterildi. Milliyetçi Hareket Partisi’nin 2011 yılı seçimlerinde birinci olduğu tek ilden vekil seçilerek meclise girdi. 2015 yılında Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan adaylığını açıkladı, ancak sonraki yıllarda MHP'den ihraç edildi. 2023 yılında ise 100 bin imza toplayarak Ata İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı olarak seçimlere katılmaya hak kazandı.