Kayseri'nin ünlü ailesine ait AVM ile ilgili yeni gelişme!

4 kez satış ihale tarihi verilen ama ihalesi ertelenerek yapılmayan Mix Yaşam Merkezi ile ilgili nasıl bir gelişmenin yaşanacağı merak konusu olmuştu. Merakları gideren açıklamayı Başyazıcı Gayrimenkul A.Ş. yaptı. Detaylar Kayseri Olay Gazetesi olarak hazırladığımız Kayseri haber bültenimizde…

Kayseri'nin ünlü ailesine ait AVM ile ilgili yeni gelişme!
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Kayseri'nin ünlü ailelerinden Başyazıcı ailesine ait olan avm niteliğindeki Mix Yaşam Merkezi hakkında Başyazıcı Gayrimenkul A.Ş.’den basın açıklaması yapıldı.

4 kez satış ihale tarihi verilen ama ihalesi ertelenerek yapılmayan AVM ile ilgili nasıl bir gelişmenin yaşanacağı merak konusu olmuştu. Merakları gideren açıklamayı Başyazıcı Gayrimenkul A.Ş. yaptı.

2016 yılında inşa edilen ve geçtiğimiz yıl 4 kez ihale tarihi verilen ve satışı ertelenen Mix Yaşam Merkezi'nin son durumu hakkında Başyazıcı Gayrimenkul A.Ş.’den yapılan basın açıklamasında; "Kayseri ili, Melikgazi ilçesi, Melikgazi Mahallesi, Âşık Veysel Cad. No:22 adresinde bulunan MİX YAŞAM MERKEZİ adıyla anılan avm niteliğindeki taşınmaz T.C. Ziraat Bankası A.Ş. tarafından Hestaş Madencilik Petrol İnşaat Haritacılık Ticaret A.Ş’ye 16.02.2024 tarihindeki ihtarnameyle tarafımıza bildirimde bulunarak 03.04.2024 tarihinde devredilmiştir.

Kayseri'nin ünlü ailesine ait AVM ile ilgili flaş gelişme!

Müvekkilimiz Başyazıcı Gayrimenkul A.Ş. ile Ziraat bankası arasında gerçekleştirilen protokol ve sözleşmeler doğrultusunda AVM’nin işletme hakkı Başyazıcı’ya aittir. Taşınmaz her ne kadar el değiştirmiş olsa da 6100 sayılı Türk borçlar kanunun 310.maddesi ve 347.maddesiyle birlikle ilgili hükümler gereği yeni malik olan Hestaş şirketi de aynı protokol ve sözleşmelerle bağlıdır. İlgili kira sözleşmesi dolayısıyla ve yasal hükümler gereği müvekkilin işletme hakkı 2031 yılına kadar devam edecektir.    Ayrıca müvekkil şirket adına söz konusu taşınmaz ile ilgili olarak tapu iptal ve tescil talepli davamız Kayseri 4. Asliye Hukuk Mahkemesinde devam etmektedir. 

Yasal hükümler uyarınca izah edilen tüm bu hususlar çerçevesinde MİX YAŞAM MERKEZİ’nin işletme hakkının müvekkil şirkette olduğunu, işletme hakkının içerisinde bulunan bağımsız bölümlerin kiraya verilmesi, kiraların toplanması ve sair ortak gider ve diğer yükümlülüklerin takibi vb. hakların müvekkil şirket olan Başyazıcı Gayrimenkul A.Ş.’de olduğunu tüm kamuoyunun bilgisine sunar, konuyla ilgili bilgi sahibi olmayan kişi veya kişilerin yanıltıcı beyanlarına itibar edilmemesini, müvekkil şirketin sözleşmelerdeki haklarına halel getirecek her türlü davranışa karşı da yasal yollara başvurulacağını kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız." ifadelerine yer verildi.

4 kez satış ihalesi ertelenmişti

İlk olarak 20 Temmuz 2023 Perşembe günü ihale ile satılacağı duyurulan, ancak o gün satışı gerçekleşmeyen ihale daha sonra 03 Ağustos 2023 tarihine ertelenmişti.  AVM’nin satış ihalesi yine yapılamayınca bu kez de 17 Ağustos 2023 tarihine ertelendi. Kayseri Mix AVM’nin satış ihalesi bir süre sonra 07 Eylül 2023 tarihine ertelenmiş ama yine ihale yapılmamıştı.