Kayseri'nin sıcaklarından bunalanlar oraya akın ediyor!

Yeşilin ve mavinin buluştuğu, turkuaz renkli suları ve serin havasıyla Kayserililerin de gözdesi haline gelen doğa harikası bölge... Detaylar Kayseri Olay'ın Kayseri haberinde.

Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
Kayseri'nin sıcaklarından bunalanlar oraya akın ediyor!
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Yaz sıcaklarından bunalan vatandaşlar serinlemek için Kayseri ve çevre illerdeki sulak alanları mesken tutuyor.  

Kahramanmaraş'ın Onikişubat ilçesindeki Fırnız Çayı ve Yeşilgöz Gölü'de vatandaşların akınına uğrayan mekanlardan bir kaçı. Özellikle hafta sonları 5 bini aşkın ziyaretçiyi ağırlayan bu doğa harikası bölge, sıcaktan bunalanlar için adeta bir vaha görevi görüyor.

Kayseri'nin sıcaklarından bunalanlar oraya akın ediyor!

Tekir Mahallesi'nde 11 kilometre boyunca uzanan Fırnız Çayı üzerindeki kamelyalı piknik alanları ve kentin doğal güzellikleri arasında yer alan turkuaz renkli Yeşilgöz Gölü çevresi, sıcak havadan bunalıp serinlemek isteyenlerin uğrak noktası haline geldi.
Kayseri, Gaziantep, Kilis, ve Osmaniye başta olmak üzere çeşitli illerden gelenler, doğayla iç içe vakit geçirme fırsatı yakalarken piknik yaparak zaman geçiriyor.
Gaziantep'ten ailesiyle birlikte Fırnız Çayı'na gelen Yalçın Akçakoyunlu, bunaltıcı sıcaklardan kaçtıklarını, serin yerde vakit geçirmek istedikleri için buraya geldiklerini belirtti.

Kayseri'nin sıcaklarından bunalanlar oraya akın ediyor!
Tatillerini en iyi şekilde değerlendirmek istediklerini anlatan Akçakoyunlu, "Gaziantep'ten ailemizle birlikte hem piknik yapmaya hem de serinlemeye geldik. Yoğun ve bunaltıcı bir sıcaklık var. Serin yerleri arıyoruz ve Fırnız'a geldik. Havası güzel, temiz. Bizim gibi düşünen herkes buraya gelmiş, burası çok kalabalık olmuş." diye konuştu.
Zeynep Akçakoyunlu da tavsiye üzerine bölgeye geldiklerini, serin ve doğayla iç içe bir ortamda ailesiyle birlikte vakit geçirmenin sevincini yaşadığını dile getirdi.

Kayseri'nin sıcaklarından bunalanlar oraya akın ediyor!

'Fırnız, hafta sonları 5 bini aşkın ziyaretçiyi ağırlıyor'

Bölgede işletmecilik yapan İslam Yiğit Gürocak da Fırnız Çayı'nın Kahramanmaraş ve çevre illerin nefes alma noktası olduğuna işaret etti.

Fırnız Çayı'nın kent merkezine 35 kilometre mesafede olduğunu hatırlatan Gürocak, şunları kaydetti:"Hafta sonları bu bölgeye en az 5 bin ziyaretçimiz gelir ve günlerini burada geçirir. Çay üzerinde ara ara işletilen mesire alanları var. Buraya gelen ziyaretçilerimiz restoran ve kafe hizmeti alabiliyor. Gaziantep, Kilis ve Osmaniye gibi illerden vatandaşlarımız akın akın buraya geliyorlar. Fırnız, serinlemek isteyen, güzel zaman geçirmek isteyen vatandaşlarımız için Kahramanmaraş'ın gözbebeği konumunda. Doğasıyla, yeşiliyle ve buz gibi suyuyla ziyaretçilerin ilgisini çekiyor. Buradan ayrılmak istemeyen vatandaşlarımıza kamp imkanı da sunarak onları en iyi şekilde ağırlamaya çalışıyoruz."

Kayseri'nin sıcaklarından bunalanlar oraya akın ediyor!

Turkuaz renkli göle ziyaretçi akını

Kayseri'den turkuaz renkli Yeşilgöz Gölü'ne gelen Emin Öztürk, "İnsan, kent merkezinde sıcak hava nedeniyle serin ve piknik yapacak yerler arıyor. Çünkü bu yaz çok sıcak seyrediyor. Daha önce burayı duymuştuk. Kahramanmaraş'taki tüm piknik yerleri kalabalık. Bunaltıcı sıcaklarda insanlar serin yerler arıyor. Kahramanmaraş’ın mesire alanları bakımından çok müsait bir yer olduğunu biliyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Kayseri'nin sıcaklarından bunalanlar oraya akın ediyor!

Gaziantep'ten gelen Mesut Afat, "Çocuklar serinlesin, nefes alsın diye Yeşilgöz'e geldik. Su çok soğuk, ortam serin ve doğası çok güzel. Gaziantep bölgesi biraz daha bunaltıcı olduğu için bu tarz yerlere gelmeye çalışıyoruz." ifadelerini kullandı.