Kayseri kavrulacak: Sıcaklıklar rekor kırıyor!

Kayseri'de bugün hava nasıl olacak? Hava durumuna ait detayları Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü yayımladı. Detaylar Kayseri Olay haber merkezince derlediğimiz Kayseri haber bülteninde.

Kayseri kavrulacak: Sıcaklıklar rekor kırıyor!
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte Kayseri  ve ilçelerinde hava sıcaklığı nasıl olacak?  Kavurucu sıcaklar devam edecek mi?  Vatandaşların merak ettiği bu soruların cevabını Meteoroloji açıkladı.

Hava sıcaklıklarının hafta başından itibaren artarak, hafta ortasına kadar 6 ile 10 derece mevsim normalleri üzerine çıkması bekleniyor. Meteoroloji 03 Temmuz'a ilişkin hava durumu raporunu paylaştı.

Meteorolojiden alınan verilere göre bugün Kayseri'de bugün parçalı bulutlu geçmesi bekleniyor.  Kayseri'de en yüksek sıcaklık 35 derece, en düşük sıcaklık ise 14 derece olması bekleniyor. İlçelerde ise hava durumu genellikle parçalı ve az bulutlu geçmesi bekleniyor. En düşük sıcaklık Erciyes K.M.'de 24°C, en yüksek sıcaklık ise Yeşilhisar'da 38°C olarak görülmektedir.

Bölge genelinin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Öğle saatlerinden sonra Sivas'ın kuzeydoğu kesimlerinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği bekleniyor.

Hava sıcaklığı

Hava sıcaklığı mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği öngörülüyor.

Rüzgar

Rüzgar batı ve kuzeybatılı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, öğle saatlerinden sonra yer yer kuvvetli (hamleli 30-50 km/sa) eseceği bekleniyor.

Kayseri kavrulacak: Sıcaklıklar rekor kırıyor!