Kayseri'de oldu! Saldırıya uğradı!

Kayseri'de Tarım ve Orman İl Müdürlüğü bünyesinde Veteriner Hekim olarak görev yapan Ersin Aydın, saldırıya uğradı. Saldırı sonrası Veteriner Hekim kafasını demire vurarak, yaralandı. Detaylar Kayseri haber bülteninde.

Kayseri'de oldu! Saldırıya uğradı!
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Kayseri'de Veteriner hekim uğradığı saldırı sonrasında yaralandı. Tarım ve Orman Müdürlüğü bünyesinde görev yapan Veteriner Hekim Ersin Aydın, ithal besicilik hayvanlarının karantina süresi içersinde yapılması gereken testler için kan alımı sırasında alandaki başka bir Brangus (sığır) cinsi hayvanın saldırısına uğradı.

Kayseri'de hayvan saldırısı!

SALDIRIYA UĞRAYAN HEKİM HASTANEYE KALDIRILDI
Veteriner Hekim, Hayvan saldırısı sonrasında  kafasını padog demirine çarparak yaralandı. Yaralanan Veteriner Hekim olayın ardından hastaneye kaldırıldı ve kafasına dikiş atıldı. Veteriner Hekimin sağlık durumunun iyi olduğu ifade edilirken, olay sonrası Kayseri Tarım ve Orman Müdürü Bülent Saklav ve müdür yardımcıları da Veteriner Hekim Ersin Aydın'ı, tedavi gördüğü hastanede ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerini iletti. Diğer yandan TOÇBİR-SEN Şube Başkanı Serkan Tildem de Aydın'ı ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerini iletti. 

Kayseri'de oldu! Hayvanın saldırısına uğradı!

VETERİNERE SALDIRAN HAYVAN TÜRÜ BRANGUS!
Brangus ırkı 1912'de Amerika'daki yetiştiriciler tarafından 3/8 Brahman ırkı, 5/8 Angus ırkı sığır'dan oluşturulmuştur. Buradaki amaç Angus kadar karkas özelliği ve güçlü yapısından; Brahman kadar zor şartlara dayanıklılık, yüksek döl verim özelliği ve birçok sığır ırklarından daha gelişmiş annelik içgüdüsünden faydalanmaktır. Rengi siyah veya kırmızıdır. Erkek ve dişileri doğuştan boynuzsuzdur. 
Canlı ağırlık: 615 kg/12 aylık erkek
Buzağı doğum ağırlığı: 40 kg


Kayseri'de oldu! Hayvanın saldırısına uğradı!